Krčálek

Adolf Hitler – atentáty na něj.

Na Hitlera bylo celkem spácháno celkem 42 atenátů a mě by zajímalo jakému z nich jen tak tak tak unikl?

Nejlepší odpověď
annas

Úplně stejnou otázkau a odpovědi na ni najdeš v odkazu. Měl by to být tento.

20. července byl spáchán hrabětem a plukovníkem Clausem Schenkem von Stauffenbergem atentát na Hitlera. Tento mladý plukovník se po těžkém zranění v Africe stal náčelníkem štábu vojenských záloh. Měl přístup k dennímu jednání ve „Vlčím doupěti“

0. července 1944 bylo pořádně horko – to je faktor, který možná zachránil Hitlerovi život. Jednání se totiž nekonalo v krytu, ale právě kvůli vedru v domě s otevřenými okny. Proto bomba v příruční tašce Stauffenberga nemohla mít takový účinek, jak se očekávalo.

Před jedenáctou hodinou vstoupil Stauffenberg do poradní místnosti, položil tašku s bombou přímo k Hitlerovi a s omluvou, že si musí zatelefonovat, odešel. Hned poté se odešel z „Vlčího brlohu pod záminkou, že od Hitlera pro Fromma naléhavý úkol. Pár minut před jedenáctou se ozvala exploze. Hitler přežil.

Rozhodujícím faktorem bylo to, že jeden z přihlížejících důstojníků tašku posunul až za masivní nohu stolu, protože mu taška vadila. Hitlera před explozí značně ochránila masivní noha a masivní deska stolu. Hitler vyvázl jen s protrženým ušním bubínkem, pohmožděniny levého ramena a lehké poranění obou nohou způsobené třískami z podlahy.

http://hitler-adolf.wz.cz/a­tentaty.php

Další odpovědi
Anka1597

Hitler měl vždy štětstí a nikdy se nepovedlo atentát provést tak, že by z něj Hitler jen tak tak unikl. Ovšem při operaci Valkýra (atentát byl spáchán plukovníkem von Stauffenbergem, dne 20. července 1944 ve Wolfsschanze – ve Vlčím doupěti) měl Hitler protržené ušní bubínky, povrchní šrámy a kalhoty na cucky. Kdyžtak se koukněte na: http://hitler-adolf.wz.cz/a­tentaty-kolikrat.php
Je tam toho více. 🙂
Doplňuji:
Omlouvám se annas již vše zodpověděl. 🙂