9 řemesel

Ad:Je zakázáno předjíždět v zatáčce, i když mám dobrý výhled i za zatáčku?

Také takto riskujete svůj a i cizí životy?? To co je v příspěvku hodnoceno jako nejlepší odpověď(!!), je odpověď nabádající k cestě do pekel!Lidi, probuďte se, agresivita a nezodpovědnost je snad to nejhorší!!
Doplňuji:
Brrrrr, to není paušalizace, moc Vás prosím, PŘEČTĚTE si to původní vlákno, na které reaguji! Děkuji Vám za všechny slušné řidiče.

Nejlepší odpověď
Mapel

Strašně obecná otázka. Pokud dopravní značení umožňuji předjíždět, tak není problém. Znám místa, kde je několik zatáček za sebou a z první je vidět do poslední a není místo, kde by vzniklo hluché místo. Jsou na rovině. Tady je to bez problémů a není ani dopravní omezení.

Trasa Ústí nad Labem – Lovosice je plná nepřehledných zatáček a předjíždění není vhodné i když je to povoleno. Proto tolik bouraček na této trase.

Takže je to případ od případu a nelze to paušalizovat.

Další odpovědi
zzzzz

Já teda moc nepředjíždím, snad jen trabanty na dálnici. Sice mám silné auto, ale jezdím pomalu. Jednu škaredou nehodu jsem už zažila, a proto jsem asi tak opatrná. Někdy když vidím ty šílence, tak mě až mrazí.

mosoj

Hodnocená odpověď odpovídá pravdivě na otázku tak jak byla položená. Jestli je to v tom kterém místě vhodné nebo ne, musí posoudit řidič.
Silniční předpisy to jasně definují. Prostě při dodržení daných podmínek v zatáčce předjíždění zakázáno není.
Bohužel mnoho řidičů to posoudit neumí, ale tak položená otázka nebyla.
Ono ani na rovinách není někdy vhodné předjíždět. Tak ale položená otázka nebyla.

Aby nedošlo k omylu nejsem slepý a vidím co se na silnicích děje.

anonym

Koukám, že jsi se pěkně rozčílil. Ale teď vážně. To co ty jsi najezdil, tak já jsem už odcouval a fakt předjíždět jde. A v určitém druhu zatáček je to bezpečnější než na rovině s horizontem.
A ještě jedna věc. Nejvíc mě fascinuje ta drzost, když někdo sám sebe označí za slušného a tím pádem všichni s odlišným názorem jsou automaticky neslušní.