Proč nemohu mít lepší život, který bych si tak přála?

Strašně moc bych si přála tolik věcí :(
aby bratr byl hodnější, nemluvil sprostě, nebyl sobec, prostě by mě nenadával sprostě bezdůvodně :( aby sestra nemluvila sprostě a neříkala o bratrovi že je kok*t, aby nebyla tak protivná a náladová, aby mamka měla lepší a štastnejsí život :( aby byla štastná, aby tatka na nás nebyl tak přísnej, :( abysme všuchni byli štastní a byli trochu víc bohatí :( Ach jo, proč to nejde tak lehe jak se to napíše? :( Proč Bůh neexistuje? bylo by to vše snažší, :( tak moc bych si přála abysme se měli dobře a měli se rádi :(

Nejlepší odpověď
iceT

A tvoje otázka zní jak?
Pokud jsou sourozenci takoví jací jsou,jsou ještě asi mladí,dospělí se takhle nechovají.Taťka má k přísnosti důvod,musí vás vychovávat a pokud by měl k výchově laxní přístup,asi by z vás nebyli zodpovědní dospěláci.Bohatství není jen o penězích a Bůh s tím vším nemá co dělat.Myslíš,že Bůh ti jen tak nadělí vše?Člověk se taky musí zasloužit sám.

Další odpovědi
klumprt

Tak se podívej třeba na tohle:
http://www.uni­cef.cz/aktual­ne/74790-konflikt-ve-stredoafricke-republice-postihuje-hlavne-deti

To, že se sourozenci chovají hnusně, o tom bych mohl vyprávět romány. To přejde. A že nejste bohatí? Holt nemůže být každý bohatý. Ale snad máte co jíst a netrpíte zimou. (Dneska teda určitě ne.) Ve skutečnosti se možná máš líp, než si myslíš. Jen zkus hledat štěstí v tom, co máš a ne v tom, co nemáš.

Kemily

Bez urážky, ale jestli jde jenom o toto, tak já jsem na tom mnohem hůř. Můj bratr a otec žijí v Americe a jsem si skoro jistá, že je už nikdy neuvidím. Bydlím s matkou a jejím přítelem a co se týče financí, začnají mi docházet slova… Nemůžeme si dovolit veřejné koupaliště, hranolky, zmrzlinu, minerální vodu a značkové oblečeni nike, addidas… To u nás doma neexistuje. ← ,,kéž by jsme byli trochu víc bohatí". A důvod? ‚Bílý kůň‘.
Každý večer se modlím k Bohu a vděčím mu za naše zdraví, perfektní rodinu která drží po hromadě a za to, že mi ještě ponechal svůj domov. :)

Agneta

Promluv si o tom s rodiči. Tví sourozenci jsou asi mladší než ty, a tak to u nich bude ještě chvilku trvat, než ty souvislosti pochopí.

Ale co to čtu? Že prý Bůh neexistuje? Ale ano, existuje! A pomůže ti, ale nejdřív vyžaduje tu první polovinu od tebe, tu druhou ti pak dodá. Ted si jdi lehnout, a já už to zařídím.
A za čas zase napiš, jestli už je to lepší.:D

zzzzz

Za pár let budeš dospělá, tak si pak lepší život můžeš zařídit:-)))

Uvidíš, jak je to těžké, a ještě budeš vzpomínat na ty krásná dětská léta:-)))

NikkiHeat

Musíš věřit že se to zlepší, samozřejmě pro to taky něco udělat. Není to tak dlouho co jsem neměl ani korunu a půl roku jsem jedl chleba s máslem a pil jen čistou vodu. Samozřejmě to bylo taky z důvodů jakési vnitřní očisty ale taky z finančních důvodů. Náhodou budeš se divit ale v té době mi docvaklo spoustu věcí. Sám jsem byl a jsem neustále překvapen kolik málo toho člověk vlastně potřebuje. Opravdu mají pravdu když říkají že západní nemoci jsou z nadbytku. Jinak značky nekupuju (prostě je nemám rád) a naopak se jím vyhýbám a cítím se daleko víc originální než být zařazen do stáda tříproužků a fajek. Každopádně má situace se o poznání zlepšila ale tu skromnost si nesu dál.....
A hádky v rodině…to si tak neber, to je běžné a každý ví, že se to tak nemyslí. Musíš myslet pozitivně.

lota

Myslím, že i to co popisuješ by mohl být šťastný život, jen se na to podívat z toho správného úhlu.

mosoj

A co děláš pro to ty, aby byla tvoje matka šťastnější.
Bůh neexistuje to máš pravdu, ale lidskost ve většině lidí ještě zůstala.

STUDENTKAEVA

Tohle si občas řekneme všichni.. Tady se koukni na tohle: http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/103972664­93-zivoty-deti/ http://www.stre­am.cz/slavned­ny/10001943-den-kdy-terry-fox-zacal-svuj-maraton-nadeje

Určitě si to pak říkat nebudeš..Protože těmto lidem by bylo uplně jedno kde by žili..
Možná mi příjde že moc řešít ostatní stejně jim nepomůžeš a sobě si akorát uškodíš
bud více sama řeš si svoje problémy uč se at máš dobré zaměstnání..
Jednou jsem byla uplně nadně moje kámoška mi řekla že se chce zabít,bála jsem se že ji budu mit na SVĚDOMÍ…Ona mi pak nic neřikala a odešla..
Udělala si ze mě srandu ješte ted mi stoho mrazí..
A pak že to co popisuješ je hrozné!
Nikdo to nemáme lehké!

Nevíteto?

To se tak někdy stává i v lepších rodinách, tvoji sourozenci možná ještě nemaj rozum, možná z toho ještě vyrostou (nebo aspoň jeden) 🙂, ale ty je vychovat pravděpodobně nemůžeš, netrap se s tím 🙂 (navíc popisuješ všechno hrozně obecně, nedá se z toho moc poznat, jestli třeba tvoji sourozenci nadávají sprostě tobě, nebo jestli tak mluví ke všem, nebo používají nějaké fráze? ) Za vaše chování by měli zodpovídat rodiče, ne ty. ☹

Třeba ti víc poradí tady: 🙂
http://sverse­.cz/?pg=odbor­na-pomoc
http://www.mo­dralinka.cz/?pa­ge=poradna
http://www.ome­gasport.cz/psycho­logicka-online-poradna.asp
http://www.mo­jestarosti.cz/
http://www.tra­peni.cz/
http://www.kid­sland.cz/porad­na2.php

huxa

Běž se raději někam za své hříšné rodinné příslušníky modlit a zde neklaď otázky, které otázky nejsou, porušuješ zdejší desatero.

Martinz

Najdeš si nejmilejší osobu, vdáš se a budete se mít všichni rádi a budete šťastní. Jo a Bůh existuje akorát dal lidem svobodu rozhodnout se jak se budou chovat…

da ny

Milá Hanko,
sourozenecké a rodinné vztahy tě zřejmě trápí, psala jsizde již vícekrát…
Někdy se nedá řešit „neřešitelné“, zkus být tolerantnější a nad věcí. Mamka bude mít šťastnější život, pokud jí všichni (někdo z vás) častěji pomůže s domácími pracemi apod.
V kapitalistické společnosti vždy byly a budou velké sociální rozdíly a finanční možnosti rodin a skupin lidí. Můžeš se tedy snažit, abys na tom v dospělosti ty a tvá rodina byla lépe (dovednosti, vzdělání, dcera vystudovala až při práci VŠ…).
Na věcech a majetku v životě mnoho nezáleží. Je sice příjemné, žít v dostatku, hojnosti či přepychu – neznamená to však nutně, že jsou takoví lidé vždy šťastní.
Nejdůležitější je zdraví .), trochu toho štěstí, dobrá rodina a i přátelé.
Věci jsou věc pomíjivá.
Vpodstatě každému stačí 2 – 3 trika, další už je zbytečné (zbytné).
Řešit můžeš jen to, co je v tvých silách a kompetenci. Tam, kde je nutná spoluúčast ostatních je někdy člověk bezmocný.
Nestěžuj si, nelituj se… dobře se cítí a majíi mnozí „chudáci“ a šťastnější mohou být více než mnohý „král“ 🙂 Hledej to pozitivnější, nezaměřuj sejen na ty nedostatky svých blízkých..