Avatar uživatele
Registrovaný

Absolvování VŠ a platba pojištění státem vs DOPP

Zajímá mě, zda po absolvování VŠ bude za mě platit pojistné stát v měsíci, v němž bude vykonána poslední část SZZk, a měsíc následující, pokud mám momentálně uzavřenu DOPP (jde o měsíce květen a červen). Bude potřeba kvůli tomu DOPP ukončit ke dni ukončení studia, abych mohla využít této následné "ochranné lhůty"? Nebo se to dá ošálit tím, že ji ukončím ke dni ukončení studia (31. 5.) a následující měsíc si ji nechám vystavit až od 2. 6. do 30. 6.? Brigáda je v oboru a baví mě, nerada ji budu ukončovat jen kvůli tomu, že se pak (po ochranné lhůtě) stejně budu muset nahlásit na ÚP a hledat práci na plný úvazek...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Na DPP můžeš pracovat až do 30. 6. a zdravotní pojištění ti bude platit Kalousek.

Zdroj: § 5 písm. a) 1. zák. č. 48/1997 Sb., § 10 a 11 zák. č. 117/1995 Sb.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.