hanny 2

Absolvovali jste někdo rodinné konstelace?Jaké jste z nich měli pocity?

Doplňuji:
beluško děkuji,ale semináře s duchovní tématikou rozhodně nenavštěvuji.Ptala jsem se jen tak pro informaci.Jsem opravdu ten realista,který takovým věcem nevěří.Ale bude je dělat moje masérka /RNDr./,ke které chodím už hodně let a vážím si jí jako člověka a ta to určitě nebude dělat v prvé řadě proto,aby z lidí tahala peníze – ad kropítko.A ona tvrdí,že se těm lidem vážně hodně uleví,když si objasní rodinné vztahy do hluboké minulosti.Je to pro ty,kteří jsou v duševní nerovnováze a ještě to není na psychiatra.
Děkuji všem za odpovědi!

Nejlepší odpověď
beluška

Rodinné konstelace se dělají se skupinkou lidí, kteří se zajímají o ezoteriku a a i tyto konstelace mají pomoci člověku, který má problémy a neví si s nimi rady.Lidi ve skupině představují třeba členy rodiny, přátel, se kterými má dotyčný problém. Je to vlastně modelová situace a hledá se vhodný způsob řešení, který si vlastně ten dotyčný ani neuvědomí. Je emocionální, někdy vypjaté, dojde i na slzičky i křik, tak jak to v životě chodí. Koná se to pod vedením odborníka. Určitě si vyhledej další informace a v časopise Meduňka najdeš i různé semináře. Dej na své pocity.....Ab­solvovala jsem hodně seminářů s duchovní tématikou, ale někdo je jen realista, nevěří na nic a pomluví kdeco.

Další odpovědi
terry

Znám lidi, kteří se jich účastní i jednu známou, která je pořádá.

Sama si myslím, že ty problém, které by konstelace měly řešit, za peníze, lze řešit i jinak a i třeba levněji.

kropitko

Tak neabsolvovala, ani jsem nevěděla že něco takového existuje. Musela jsem si o tom něco přečíst. Z toho co jsem četla nemám dobrý pocit a nemyslím, že by to bylo k něčemu dobré.
Myslím, že je to jen další způsob jak z lidí vytáhnout peníze.

anonym

Tato metoda je zvláštní, záhadná. Doposud jsem o ní neslyšel.
http://www.rodinne-konstelace.cz/me­todapred.htm#pred­staveni1

rosinka

Mám s touto metodou velmi pozitivní zkušenosti. Vzhledem k tomu, že svět je naše zrcadlo, není zas tak divné, že funguje. Stejně to už podvědomě vzbuzujeme u druhých, že se k nám chovají, jako nejbližší, které jsme kolem sebe měli v dětství. Máte pravdu, hanny2, mnohé těžkosti a problémy se dají takto vyřešit líp a rychleji, než by to člověk vyřešil u psychologa nebo dokonce psychiatra, ti jsou pro hodně lidí zbyteční. Jen ke ťřeba,aby to bylo dobře vedené, dobře si vybrat, kdo to dělá, což vy asi máte. Dneska se s takovými totiž rozrtrhl pytel, opět, jako se vším, to může dělat prakticky kdekdo.