Anténka

Máte nějaké nápady, o čem psát absolventskou práci?

Jsem v 9. třídě a na konci roku mě čeká obhajoba absolventské práce. Potřebovala bych poradit nějaké super téma na zpracování. Máte nějaké nápady? Potřebovala bych něco, kam mohu použít i svoje informace a vlastní zkušenosti ☺Moc děkuji

Nejlepší odpověď
setapouch

Delej praci o tom, o cem mas informace a s cim mas zkusenosti.

Další odpovědi
odik

Jak ti asi máme vybrat téma, kde použiješ svoje zkušenosti, když tě neznáme? Chceš super téma? Tak třeba Teorie strun – s tím budeš mít určitě úspěch …

Muffz

Doporucoval bych pro zaujeti toho, kdo te bude hodnotit, nejake aktualni viditelne tema, napr.:

  • vliv socialnich siti na cloveka
  • jak se zmenilo chovani lidi (srovnani muzu a zen pred sto lety a nyni)
  • nejaky projekt se zviratkama – koupit si zvire, ucit ho, zjistovat jeho schopnost uceni, kazdy den zapisovat pokroky, zjistovat, po jake dobe si zapamatuje, kdy dostava nazrat, zjistit chovani v jinem prostredi, u jinych zvirat atd atd

Tezko rict takhle z hlavy, nevime, co te bavi, jestli mas aspon nejaky nastrel, kterym smerem by prace mela smerovat atp.

Šidlo

no…a prečo neprezradíte, o čom máte viac vedomostí a skúseností než iní ľudia?…ale dobre:

1.najprv si stanovte, čo chcete dosiahnuť (originálna práca, vymakaná práca, vtipná práca, pokus o vedeckú prácu, umeleckú prácu.....jednen cieľ práce musí dominovať)

2. porozmýšľajte, či ste dobrá v tých veciach, ktoré vás aj bavia…ak áno, napíšte si tri naj…a máte tému/témy (odporúčam jednu tému!…inak sa zamotáte)…ak ste dobrá v tom, čo vás nebaví…skúste sa prekonať

3. porozmýšľajte, či budete mať peniaze/zdroje/pod­poru dospelých na spracovanie vybranej témy.......to môže byť mega problém!

4. čakajú vás skúšky na strednú školu? robíte šport/umenie/hobby ktoré stoja veľa času a energie? ak áno, práca by mala byť ľahká a nenáročná

toto sú všeobecné rady.....ale najskôr sa zamyslite..... chcete pomôcť od cudzích, ktorí vás vôbec nepoznajú, a nepoviete ani slovo o sebe, svojich informáciách a skúsenostiach­.....my nie sme tajná služba ani telepati (teda, väčšina z nás)

lexx

A o čem to má být? Ekonomika, mezinárodní vztahy, historie, obchod…?
Nejsme kouzelníci, viš?

anonym

A co třeba srovnání doby před a po revoluci z hlediska starší generace ( mladé nelze srovnávat, nemají životní zkušenosti).

Luxx

cožee? obhajoba absolventské práce na základce?? to si děláš srandu nee?

to snad není možné, co to dneska všechno chtějí po žácích na ZŠ… :/

Luxx

odik → prý teorie strun :D to jsi mě rozesmál…

Anténka

Luxx.. ano, to po nás bohužel chtějí.. Je to něco :(