Avatar uživatele
MadAnnie

Absolvent na úřadu práce.

Co Vám jako absolventovi řeknou na ÚP, pokud nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, jelikož 99% nemá povinné odpracované měsíce… Má absolvent nárok na nějaké dávky (jakékoliv), aby nezůstal bez koruny?
Slyšela jsem, že absolventům nedají ani korunu s tím, že je mají živit rodiče? Ani bych se nedivila v tomto státě!
Doplňuji:
A když rodiče absolventa neživí? Kdo ho bude živit na ÚP?

Pobírám sirotčí důchod a z něho „žiju“. Jako absolvent mi ho vezmou a nedostanu ani korunu? Mám se bát, že skončím jako bezdomovec???

(a od rodiče opravdu nic nedostanu)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 4432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V tomto případě hned po registraci na ÚP zajít na sociálku, a tam i poradé podle konkrétbí situace, co vše můžeš dostat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
akvidzerp

Je to pravda když nemáš odpracovaný rok tak není žádná podpora.I když je člověk už dospělý,asi se spoléhá na rodiče že ho budou živit.Vím to z vlastní zkušenosti,nějaký čas sem byl na ÚP…
Sirotčí důchod bys dostávala kdybys dál studovala,nejlepší bude jít dál do školy a nebo si rychle najít práci.Je to postavený na hlavu…:(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Žádnou podporu sice nedostanete, stát ale bude za vás platit nějakou dobu zdravotní a sociální pojištění, takže se regisrace vyplatí.
Než získáte zaměstnání, můžete zažádat o sociální dávky hmotné nouze – příspěvek na živobytí a na bydlení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek