Šidlo

Aaj vám sa to zdá otravné?

Prečo tu píše kvantum mladých, že sú introverti a nevedia sa správať v spoločnosti, keď oni určite introverti nie sú, proste trpia sociálnou fóbiou…to si naozaj nevedia na wiki pozrieť definíciu dvoch pomerne jednoduchých pojmov? Sú so svojím problémom v tak hlbokom popretí či potrebujú naskočiť na módnu vlnu…buď budem hipster alebo introvert? Skutočne si neuvedomujú, že tým deformujú obraz introvertov? Nevedia pútať pozornosť konštruktívnejšie?

Je to frustrujúce… a v istom zmysle škodlivé
Doplňuji:
Doplnok: ja nemyslím len, že sa potrebujú zaradiť (to náhodou chápem, ale opäť, prečo len hipsteri a inroverti – to punkáči, metalisti či modelári vymreli?), ale že sa stále pýtajú ako si nájsť kamarátov…prepána, akokeby všetci boli nemí, žili na samotách a vychovávali ich vlci (alebo izolované sekty) a netušili, čo sú športové kluby, hobby kluby, knižnice, kultúrne akcie, mestské akcie, cirkevné akcie?!

Mňa štve, že introverzia sa bude zbytočne psychiatrizovať, ak sa za introvertov budú prezentovať pomaly všetci chorobne hanbliví (a to som skôr ambivert, takže osobne sa ma to až tak nedotýka) bude to len prispievať k už tak silnej diskriminácií…

Nejlepší odpověď
marci1

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

Je to prostě projev dospívání, hledání se. Pomalu vstupují do života dospělých, trochu tápou, mají problémy s prvními láskami, kamarády, rodiči. Je to asi normální, myslím si, že se časem „najdou“ ( alespoň většina ). 🙂

Další odpovědi
gecco

Sú to ešte deti, čo iné od nich čakáte?

Hledají svou ´pozici´ ve společnosti…
😉
Nemyslím ani, že by ta děcka „trpeli sociálnou fóbiou“ – prostě jen mají potřebu se někam ´zaškatulkovat´, jsou nejistá…
K dospívání to patří – stejně, jako první zamilovanost vydávaná za celoživotní lásku a nebo kradmé okukování ´opačnéjho´ pohlaví ve stavu polonahém – nebo ještě lépe – svlečeném…
Zažili jsme to všichni…
😉

briketka10

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

nemyslím si, žeby s introvertní povahou
měli potíže pouze děti jsou i dospělí,
kteří prostě do společnosti neradi chodí..
sociální fobie se týká všech nejen mladých !

Kostka0

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

Doplňuji:
Záleží na člověku, zda je introvert či extrovert. Většinou však introverti mají větší problémy se zařazováním.

da ny

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

Proč by mělo jít zrovna o sociální fobii?
Ztotožňuji se s odpověďmií marci1 a gecco :)
Někdy možná též izolovanost a prozatímní nedostatečná komunikace a kontakt s vrstevníky. Sociální rozdíly, které se časem mohou „smazat“ 🙂

ivzez

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

Doplňuji:
Mně se zdá zbytečné „šít“ do nejistých mladistvých a dospívajících.
Nejistota, hledání a tápání k dospívání patří – pochybuji, že jste byl v té době jiný.

I kdybyste byl psycholog nebo psychiatr, na dálku diagnostikovat nedokážete.
Takže byste si měl odpustit zbytečné „strašení sociální fóbií“.

Putin

Iné (prosím dopíšte v odpovedi)

Doplňuji:
Jsem introvert, nebojím se společnosti, když mám vystoupit před lidmi, vystoupím a beze strachu. Ale v podstatě jsem raději sám. Nechci tým, nechci být ve skupině, prostě chci být sám 🙂 A sociální fóbii určitě nemám!

Front

Je to otravné

anonym

Keď fóra suplujú rodičov a terapeutov...

ivzez

Není mi jasné, z čeho vyplývá Vaše obava,
že se introverze bude „psychiatrizovat“.
(Podle mne to nehrozí.)

V populaci je více introvertů než lidí se sociální fóbií.
Jak už jsem napsala v odpovědi výše – nikdo neumí
diagnostikovat „na dálku“.

Mladé lidi v obodobí hledání podle mne nelze šmahem
„diagnostikovat“, že u nich jde o sociální fóbii.

Mám pocit, že se různé „fóbie“ spíše zneužívají, někteří lidé se místo pokusu situaci nějak řešit „zařadí pod nějakou fóbii“ a považují situaci za vyřešenou (se stanovenou diagnózou nepotřebují nic dalšího řešit) …