Mili @

A „přispět troškou do mlýna“?

Doplňuji:
Hanulko, to bys mohla, s tím cukrovím…
Mi se letos vůbec, ale vůbec péci nechce!!!!
😁

Nejlepší odpověď
annas

Vy jste napsala odpověď do své otázky – idiom zní „přijít s troškou do mlýna.“

Tedy význam: přispět třeba svým názorem k řešení problému, nebo dát menší příspěvek na Charitu atd. Každá troška něčeho či rada jsou dobré…

Další odpovědi
hanulka11

to se říká třeba dám příklad
upečeš cukroví a já přijdu a přinesu taky /přispěla jsem svou troškou do mlýna /
a tak to je v jiných případech prostě -něčím přispět i nápadem......