Avatar uživatele
sonag

A přeci nebyli jsme na tom v Čechách lépe ekononomicky za komunistů?

?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, briketka10 před 3448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Myslíš???
😁
http://www.li­dovky.cz/foto­.aspx?c=A141112­_222838_moje-penize_sm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Gecoo musíš těch grafů udělat víc. Pro více komodit. A hlavně nějak vyjádřit hodnoty které šly do výdajů přímo ze státního rozpočtu mimo platy. Prach obyčejnej zubní můstek nestál 10 000 on totiž nestál nic. ( já vím, to jsi platil ty).
Takhle argumentují podomní obchodníci a Blesk, který ti vrátí uspořené peníze za energie, které tam ale formou nadměrných záloh vložíš.
Prostě šmejdi kam se podíváš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Mohlo by to být nyní lepší kdyby v 90 letech bylo jiné vedení. A v budoucnu bude v Čechách ještě hůře než nyní. Včetně porovnání se Slovenskem, kde jak sleduji se začíná trochu dělat pořádek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Měli jsme vyrovnaný rozpočet a patřili jsme v lecčems ke světové špičce – dnes už jenom v něčem a většinu toho již stejně koupili cizinci.
Takže ano – ekonomicky určitě. Ovšem za jakou cenu!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

nevím, jak ostatní, ale já měla jistotu bydlení, práce,
nyní ji vážně nemám, ať je u koryta ten, nebo ten, je
to úplně jedno bylo mi dřív líp, nebyly žádné rozdíly v
obchodech, ty se předháněj v nesmysnejch akcích :(
není nad malý obchůdky, který pomalu mizí a já v
nich v Praze pracovala právě za těch komunistů až
mě to štve co se s nima dělo, jak přišla privatizace,
korupce atd. pak vyrostly paláce a banky různé jiné
nesmyslné budovy pro nesmyslná zaměstnanecká
místa ( zbytečná ) !! a rostou furt furt :O
Doplňuji:
lidi k sobě měli blíž, dnes na sebe jen vrčí
jen proto, že jeden nemá práci, druhý zas
bydlení to by bylo na celou stránku..někdo
je s dnešním systémem spokojený víc ti
mladší co tu dobu nezažili, protože můžou
cestovat a učej se jazyky, kdo je starší má
smůlu do práce už ho nevezmou a, když je
navíc v důchodu je pro společnost téměř
odepsanej a cejtí se zbytečnej !!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Všechno má klady a zápory: záleží na tom, kterým hodnotám se dává přednost – já osobně bych vydržela třeba o chlebu a vodě – jen kdybych se mohla svobodně vyjadřovat a CESTOVAT.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

quentos – ta světová špička mě zaujala. Jsem příliš mladá a tu dobu jsem zažila jenom jako dítě. Prosím o několik příkladů.

před 3448 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Světovou špičkou jsme byli např. ve vývozu uranové rudy. V přepočtu na počet obyvatel jsme byli největším světovým exportérem od r.1945 až do r.1954, poté nás předehnala NDR.

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Světovou špičkou „v něčem“ Československo ´za komunistů´ bylo…
😉

  1. skutečně (např. kontaktní čočky jsou českým vynálezem), broušené sklo (vysoký podíl levné práce), ruční zbraně
  2. ´per huba´ – režim tak usilovně vychvaloval sám sebe, že – bez možnosti srovnání s realitou, tomu obyvatelé i věřili – proto český průmysl vyvážel suroviny (a nikoli hotové výrobky), proto – pokud už výrobky, je český průmysl vyvážel do rozvinutých zemí (Afrika, blízký východ, jižní Asie, střední a jižní Amerika…)

Je zvláštní, že když jsme byli tak strojírensky špičkovou zemí *), nekupovaly naše výrobky (technologie) žádné skutečně rozvinuté ekonomiky…
___
*) ano, Československo skutečně patřilo ke světové strojírenské špičce – ale za ´první republiky´

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek