sonag

A přeci nebyli jsme na tom v Čechách lépe ekononomicky za komunistů?

?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš???
😁
http://www.li­dovky.cz/foto­.aspx?c=A141112­_222838_moje-penize_sm

Další odpovědi
mosoj

Gecoo musíš těch grafů udělat víc. Pro více komodit. A hlavně nějak vyjádřit hodnoty které šly do výdajů přímo ze státního rozpočtu mimo platy. Prach obyčejnej zubní můstek nestál 10 000 on totiž nestál nic. ( já vím, to jsi platil ty).
Takhle argumentují podomní obchodníci a Blesk, který ti vrátí uspořené peníze za energie, které tam ale formou nadměrných záloh vložíš.
Prostě šmejdi kam se podíváš.

suaeda

Mohlo by to být nyní lepší kdyby v 90 letech bylo jiné vedení. A v budoucnu bude v Čechách ještě hůře než nyní. Včetně porovnání se Slovenskem, kde jak sleduji se začíná trochu dělat pořádek.

quentos

Měli jsme vyrovnaný rozpočet a patřili jsme v lecčems ke světové špičce – dnes už jenom v něčem a většinu toho již stejně koupili cizinci.
Takže ano – ekonomicky určitě. Ovšem za jakou cenu!!!

briketka10

nevím, jak ostatní, ale já měla jistotu bydlení, práce,
nyní ji vážně nemám, ať je u koryta ten, nebo ten, je
to úplně jedno bylo mi dřív líp, nebyly žádné rozdíly v
obchodech, ty se předháněj v nesmysnejch akcích :(
není nad malý obchůdky, který pomalu mizí a já v
nich v Praze pracovala právě za těch komunistů až
mě to štve co se s nima dělo, jak přišla privatizace,
korupce atd. pak vyrostly paláce a banky různé jiné
nesmyslné budovy pro nesmyslná zaměstnanecká
místa ( zbytečná ) !! a rostou furt furt :O
Doplňuji:
lidi k sobě měli blíž, dnes na sebe jen vrčí
jen proto, že jeden nemá práci, druhý zas
bydlení to by bylo na celou stránku..někdo
je s dnešním systémem spokojený víc ti
mladší co tu dobu nezažili, protože můžou
cestovat a učej se jazyky, kdo je starší má
smůlu do práce už ho nevezmou a, když je
navíc v důchodu je pro společnost téměř
odepsanej a cejtí se zbytečnej !!

talka

Všechno má klady a zápory: záleží na tom, kterým hodnotám se dává přednost – já osobně bych vydržela třeba o chlebu a vodě – jen kdybych se mohla svobodně vyjadřovat a CESTOVAT.

Lamalam

quentos – ta světová špička mě zaujala. Jsem příliš mladá a tu dobu jsem zažila jenom jako dítě. Prosím o několik příkladů.

Emefej

Světovou špičkou jsme byli např. ve vývozu uranové rudy. V přepočtu na počet obyvatel jsme byli největším světovým exportérem od r.1945 až do r.1954, poté nás předehnala NDR.

gecco

Světovou špičkou „v něčem“ Československo ´za komunistů´ bylo…
😉

  1. skutečně (např. kontaktní čočky jsou českým vynálezem), broušené sklo (vysoký podíl levné práce), ruční zbraně
  2. ´per huba´ – režim tak usilovně vychvaloval sám sebe, že – bez možnosti srovnání s realitou, tomu obyvatelé i věřili – proto český průmysl vyvážel suroviny (a nikoli hotové výrobky), proto – pokud už výrobky, je český průmysl vyvážel do rozvinutých zemí (Afrika, blízký východ, jižní Asie, střední a jižní Amerika…)

Je zvláštní, že když jsme byli tak strojírensky špičkovou zemí *), nekupovaly naše výrobky (technologie) žádné skutečně rozvinuté ekonomiky…
___
*) ano, Československo skutečně patřilo ke světové strojírenské špičce – ale za ´první republiky´