SK

A pokuď bych šla na nemocenskou až po skončení pracovní smlouvy? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Aicha

Mám za to,že ochraná lhůta po ukončení prac.poměru je sedm dní.Tudíž pokud po ukončení prac.poměru když půjdeš na neschopenku do sedmi dnů,máš nárok na pobírání nemocenské.Jsem si tím i docela jista.

pusinka50

Když půjdeš na nemocenskou po skončení zaměstnání, byť první den po ukončení zaměstnání, nedostaneš od zaměstnavatele nic, žádné dávky. Dávky nedostaneš ani v případě, že pracovní poměr bude ukončen dohodou. Dávky dostaneš pouze v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele a pokud jsi v klasickém prac. poměru, tedy kdy ti zaměstnavatel strhává částku na nemocenské pojištění. Na nemocenskou je třeba jít ještě v době trvání prac. poměru, klidně až poslední den prac. poměru, ale nikoliv po ukončení prac. poměru. Není již tzv. ochranná lhůta a při onemocnění po skončení prac. poměru nedostaneš nic od zaměstnavatele, pouze od 22. dne pracovní neschopnosti bys začala pobírat pouze nemocenské dávky od sociálního odboru.
Nicméně, tohle v případě prac. poměru na dobu určitou nevím jistě. Takže poradím: Zaregistruj se na serveru www.finance.cz, vejdi do poradny, polož dotaz na nemocenskou, pošli SMS, která tě stojí 15 Kč a do 3 prac. dnů ti fundovaně odpoví.
Doplňuji:
Vidím, že „někdo“ reaguje na tvou jasně položenou otázku, a to jestli bys brala a jakou nemocenskou, na kterou bys šla až po skončení prac. poměru, poněkud „jasnovidsky“, takže zdůrazňuji, že na nemocenskou je třeba jít ještě v trvání prac. poměru, byť třeba ten poslední den v práci!

anonym

budeš brát podporu ve výši 65% původního výdělku jen 2 měsíce, pak 55 proc/2měsíce a pak 45 procent. Zdr. a soc. hradí stát.