Ganymede

Mohu poslat postovni poukazku typu C, kdyz je mi 15 a mam obcanku??

Nechci s tim otravovat rodice..

Nejlepší odpověď
marci1

Můžeš. Vyplň na poště poukázku, přilož peníze. Pracovnice přepážky Ti potom vydá ústřižek poukázky, který slouží jako doklad o odeslaných penězích. 🙂

Další odpovědi
Zbynas

Ano, podmínky ČP se o tom nezmiňují.

Pouze:

Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku může podnik vydat jen osobě, která se prokáže platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. V případě, že se prokazuje cestovním pasem, musí zároveň prokázat věk nejméně 15 let. Za adresáta, který vzhledem ke svému věku nesplňuje výše uvedenou podmínku, může poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku převzít jeden z jeho rodičů, případně jiný zákonný zástupce. Takový postup se ovšem netýká poštovních zásilek nebo poukázaných peněžních částek, které z rozhodnutí odesílatele smějí být dodány do vlastních rukou výhradně jen adresáta.

O zaslání zde není ani řeč, takže bez OP by to šlo taky :)

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/282­441/kompletni_ce­nik.pdf/528ac­b00-cbab-450e-8a94-90add1cf405b