A jeste : strasne " to skripe " , kdyz brzdim ( na kole ) 🙂Jak a cim a co mam promazat , aby na me vsichni necu ..:-)

Nejlepší odpověď
RQLM

kup si nove brzdove bloky.
ja jsem kdysi zamlada udelal strasnou kravinu a namazal si ráfky olejem :) sice to pak neskripalo, ale taky nebrzdilo, a ja byl hodne rad, ze dokazu brzdit nohama o zem :D

Další odpovědi
dědapetr

Jen nic co se týče brzd nemazat,to skřípou brzdy jak třou o ráfek.Je potřeba ráfky pořádně zbavit nečistot a seřídit a nastavit špalky brzdy.
http://www.mo­jekolo.cz/info/po­radna/pece-o-kolo

Hlada

Zvuk způsobuje guma, která po ráfku poskakuje. Jak píše RQLM, pomůže výměna gumových bloků. Nejspíš bude stačit očistit ráfky benzínem a gumy zdrsnit smirkem.

Hykam

Brzdy bych moc nemazal max. bych kápnul trochu oleje na ten šroub co spojuje brz. čelisti ale kvůli tomu to určitě neskřípe.
Zkuste navštívit nějaký cykloservis, kde vám brzdy seřídí.

Janča169

Měl byste si ho ho dát skontrolovat do nějaké opravny jestli nejste nějaký spec.vědec…