Dmitrij

A ještě jedna otázka:

Co přesně znamená „kantoři byli biti na platech“ – nedostali přidáno nebo se jim platy dokonce snížily?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Kantorům se něco přidalo k základnímu platu, ale ubralo se na různých příplatcích a odměnách. Jak se to vezme – v obecné rovině byli na tom stejně, někdo i hůř.

Další odpovědi
panenka

Znamená to že Kantoři nedostali stejně jako ostatní např:Policie,ha­siči,doktoři a zatimco druhým bylo přidáno kantorům ne.Proto se říká kantoři byli biti na platech

anonym

Obdoba -„Utáhli jim kyslík“.