Mili @

A jaké znáte ještě spisovatele, píšící jeho stylem .....

tzn. Stephena Kinga.....
Doplňuji:
Díky!
Já jsem se ptala i na Stepfena Kinga, kdo které knihy četl… a smazali to!

Nejlepší odpověď
iceT

Jestli je to podobny styl nevim,ale myslim,ze H.P.Lovecraft mel podobne,ne-li jeste zvlastnejsi pribehy.

Další odpovědi
Terryle

Tak Kingovi přímo se nevyrovná nikdo :o) Ale poslední dobou taky trošku rozšiřuju záběr – Kinga budu mít za chvilku přečteného celého a co bych pak dělala :o)) … Dobrý horory má Peter Straub (jeden výbornej jménem Černý dům dokonce napsali s Kingem spolu). A poslední dobou se mi hodně začetl Dean Koonz – v něčem se Kingovi podobá, ale není to přesně ono. Má zajímavé nápady (vypadající dobře tajemně a i jakoby reálně), dobře je rozpracuje, ale pak to obvykle dost neuvěřitelně a až moc fantasmagoricky utne, čímž shodí i ten dobrej začátek a udělá z toho tak trochu pohádku… ale občas tam mívá nádherný momenty k zamyšlení. A číst se to dá. Holt druhej Stephen King zatím není (a obávám se, že ani dlouho nebude, ten chlap je génius :o)
Jo a jestli někomu hodně sedla série Temná věž, tak trošku podobně laděná je série Zaklínač od Andrzeje Sapkowskeho. Fantasy, no.

iceT

Ja jsem cetla Cujo,i videla,ale film starsi a nic moc,To,Zelena mile byla nadherne zfilmovana,knihu jsem ale necetla.Dum plny ruzi jsem taky jen videla,King ma pro me velmi zvlastni styl.Pridam jeste Boure stoleti,take videno v televizi.

Terryle

U Kinga je většinou koukat na filmy škoda, protože většina jich je mnohem slabší než knížky. Akorát co vím, tak Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank jsou skvělý a knižní předloze se minimálně vyrovnaj…

O tom Lovecraftovi jsem už párkrát slyšela a dost mě zaujal (je to ten, co psal o cestování časem, mizení do jinejch dimenzí a tak, že?), ale nic o něm nevím a zatím jsem od něj nic nesehnala. Daj se jeho knížky najít v knihovnách, nebo se musí nějak zvlášť shánět?