Bronzový

A jaké znáte ještě spisovatele, píšící jeho stylem .....

tzn. Stephena Kinga.....
Doplňuji:
Díky!
Já jsem se ptala i na Stepfena Kinga, kdo které knihy četl... a smazali to!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli je to podobny styl nevim,ale myslim,ze H.P.Lovecraft mel podobne,ne-li jeste zvlastnejsi pribehy.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak Kingovi přímo se nevyrovná nikdo :o) Ale poslední dobou taky trošku rozšiřuju záběr - Kinga budu mít za chvilku přečteného celého a co bych pak dělala :o)) ... Dobrý horory má Peter Straub (jeden výbornej jménem Černý dům dokonce napsali s Kingem spolu). A poslední dobou se mi hodně začetl Dean Koonz - v něčem se Kingovi podobá, ale není to přesně ono. Má zajímavé nápady (vypadající dobře tajemně a i jakoby reálně), dobře je rozpracuje, ale pak to obvykle dost neuvěřitelně a až moc fantasmagoricky utne, čímž shodí i ten dobrej začátek a udělá z toho tak trochu pohádku... ale občas tam mívá nádherný momenty k zamyšlení. A číst se to dá. Holt druhej Stephen King zatím není (a obávám se, že ani dlouho nebude, ten chlap je génius :o)
Jo a jestli někomu hodně sedla série Temná věž, tak trošku podobně laděná je série Zaklínač od Andrzeje Sapkowskeho. Fantasy, no.

Diskuze k otázce

Zlatý

iceT

Ja jsem cetla Cujo,i videla,ale film starsi a nic moc,To,Zelena mile byla nadherne zfilmovana,knihu jsem ale necetla.Dum plny ruzi jsem taky jen videla,King ma pro me velmi zvlastni styl.Pridam jeste Boure stoleti,take videno v televizi.

Zlatý

Terryle

U Kinga je většinou koukat na filmy škoda, protože většina jich je mnohem slabší než knížky. Akorát co vím, tak Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank jsou skvělý a knižní předloze se minimálně vyrovnaj...

O tom Lovecraftovi jsem už párkrát slyšela a dost mě zaujal (je to ten, co psal o cestování časem, mizení do jinejch dimenzí a tak, že?), ale nic o něm nevím a zatím jsem od něj nic nesehnala. Daj se jeho knížky najít v knihovnách, nebo se musí nějak zvlášť shánět?

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.