IQ tykve

A jak to vidíte vy ?

Ráno vstanu, zapnu japonské rádio, obleču si americké kalhoty, vietnamskou košili, čínské tenisky. Potom otevřu maďarskou lednici, vytáhnu holandské pivo a usedám ke korejskému počítači, kde ve švýcarské bance platím za nákup v Británii. Následně sedám do německého auta , jedu do francouzského obchodu, kde koupím španělské ovoce, belgický sýr a řecké víno a doma usedám na italské pohovce a hledám si práci v českých novinách. Opět nic… Jak je , sakra, možný, že v Česku není práce ?

Nejlepší odpověď
Deli

Dobrý… 🙂
Práce tu ale je, jen ji najít. Já jsem třeba během rodičovské zaměstnala sama sebe, začala jsem podnikat. Jde jen o to najít tu skulinku na trhu, co v okolí chybí, dělat svou práci poctivě – a zákazníci se už najdou sami. Ne ze dne na den, ale přijdou.

Další odpovědi
TokFan

Práce opravdu ubývá, většina státních podniků, je bohužel zprivatizována a ubývá tedy míst, které by šli obsadit. Většinu práce, která je volná pak zastupují různí přistěhovalci (povětšinou Ukrajinci,…). Je zde však, ale místo, kde se práce hledá dobře, to jest Praha, leč na ni nerad dělám reklamu, je bohužel tomu tak. Již dlouhou dobu prohlašuji to, že je Praha stát ve státu a pražané nemají, bohužel ponětí o tom, jak se žije v okolních krajích 🙂

mojitek

Práce je,to je fakt-ale jde o to jaká…a za jaký peníze…?To je púrávě ten problém.

marci1

S prací je to horší, ale pokud jste ve věku, kdy máte přece jen naději na práci, tak se možná nějaká najde.Záleží na tom, jaký obor ovládáte. A pokud si nebudeme kupovat převážně české výrobky, tak nepodpoříme českou ekonomiku, ale tu japonskou, vietnamskou, čínskou atd. Nejde to ve všech případech, ale většina českých výrobků je dosti kvalitních.

tuan4

Zaspal si,fešáku dobu!
Probuď se – už není rok 1989.