Avatar uživatele
anonym

A jak to mate Vy s husi kuzi?

Drive jsem to pocitovala,ale dnes husi kuze mi naskakuje vic a manzel mi rika:uz se zase rmoutis ci zlobis house(huso)je to na me videt a ja nevim co s tim?
Doplňuji:
Ale neni to u mne jen chladem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, Jahoda, pekynka před 5030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nejhorší je,že mě se dělá i teď v tom šíleným vedru,najednou se mi zamotá hlava a pak mě poleje studený pot a mám husinu,ale čím to je,to vážně nevím…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Husí kůže mi naskakuje každou chvilku můj manžel se mi už i směje zmrzlý nos studené nožky a husí kůži mám většinou navečer když jsem bosky a sedím u počítače manžel mi říká zmrzlino.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Mně dost často naskočí husí kůže při poslechu krásné hudby. To se mně stalo asi před týdnem, když mladý virtuos precizně zahrál na harmoniku Fibichův Poem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Husí kůže je reakce převážně na chlad (ale i např. na emoce), jsou to vlastně napřímené chloupky. Vzduch, který je držen mezi nimi má sloužit jako izolace. Člověk už nemá tak hustý porost, takže u nás je to spíš jen evoluční zbytek :) Jinak ke vzpřímení chlupu dochází stahem malého svalu, který je při většině chlupů (musculus arrector pili=vzpřimovač vlasu), chybí např. v podpaží,vousech…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Je to zvláštní jev když se udělá husí kůže, nevím co to způsobuje zda vyplavení nějakého hormonu nebo jiným mechanismem. Osvětlí nám to někdo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Já mám husinu i v těchto vedrech (jak zmínila Kropitko). Mám úplně stejné příznaky. Je mi vedro, najednou se mi zamotá hlava, zapotím se a husina je na světě. Zajímalo by mne, jak nad tím vyzrát, jelikož mít pořád husinu není moc fajn… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

Já to mám většinou z těchto příčin:

Chlad
U ochlupených zvířat a samozřejmě i lidí se chlupy zvedají, aby se lépe izolovala kůže od chladu.

Strach
Zvednuté chlupy činí člověka či zvíře opticky větší, což nepřátelům může nahnat strach.

Vzrušení
Adrenalin způsobuje stažení svalů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Já mám husí kůži z jogurtů, mléka, zákysu. Stačí jen představa nebo reklama na jogurt nebo polívku z pytlíku. Prostě při představě nechutného jídla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na svou „husí kůži“ si v podstatě stěžovat nemohu.Šlo by jí někdy něco vytknout,to je jasné,ale v podstatě jsem spokojený.
Jiní jsou na tom i hůř.
Některé husiny jsou poměrně nedisciplinované a vyskakují si,jak je napadne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jak vidim nejsem v tom sama a je zajimave ze zatim odpovidaji jen zeny.Ale myslim si ze i chlapi muzou mit tento jev,i kdyz u sveho jsem nikdy nic nevypozorovala.Tak nevim snad nam nejaky napise.

před 5030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To;Bunnik dekuji za vysvetleni,tak ze je to i u muzu?

před 5030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek