A jak to mate Vy s husi kuzi?

Drive jsem to pocitovala,ale dnes husi kuze mi naskakuje vic a manzel mi rika:uz se zase rmoutis ci zlobis house(huso)je to na me videt a ja nevim co s tim?
Doplňuji:
Ale neni to u mne jen chladem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejhorší je,že mě se dělá i teď v tom šíleným vedru,najednou se mi zamotá hlava a pak mě poleje studený pot a mám husinu,ale čím to je,to vážně nevím....

Další odpovědi:

Zlatý

Husí kůže mi naskakuje každou chvilku můj manžel se mi už i směje zmrzlý nos studené nožky a husí kůži mám většinou navečer když jsem bosky a sedím u počítače manžel mi říká zmrzlino.

Zlatý

Mně dost často naskočí husí kůže při poslechu krásné hudby. To se mně stalo asi před týdnem, když mladý virtuos precizně zahrál na harmoniku Fibichův Poem.

Bronzový

Husí kůže je reakce převážně na chlad (ale i např. na emoce), jsou to vlastně napřímené chloupky. Vzduch, který je držen mezi nimi má sloužit jako izolace. Člověk už nemá tak hustý porost, takže u nás je to spíš jen evoluční zbytek :) Jinak ke vzpřímení chlupu dochází stahem malého svalu, který je při většině chlupů (musculus arrector pili=vzpřimovač vlasu), chybí např. v podpaží,vousech...

Bronzový

Je to zvláštní jev když se udělá husí kůže, nevím co to způsobuje zda vyplavení nějakého hormonu nebo jiným mechanismem. Osvětlí nám to někdo?

Zlatý

Já mám husinu i v těchto vedrech (jak zmínila Kropitko). Mám úplně stejné příznaky. Je mi vedro, najednou se mi zamotá hlava, zapotím se a husina je na světě. Zajímalo by mne, jak nad tím vyzrát, jelikož mít pořád husinu není moc fajn... :-)

Zlatý

Já to mám většinou z těchto příčin:

Chlad
U ochlupených zvířat a samozřejmě i lidí se chlupy zvedají, aby se lépe izolovala kůže od chladu.

Strach
Zvednuté chlupy činí člověka či zvíře opticky větší, což nepřátelům může nahnat strach.

Vzrušení
Adrenalin způsobuje stažení svalů.

Bronzový

Já mám husí kůži z jogurtů, mléka, zákysu. Stačí jen představa nebo reklama na jogurt nebo polívku z pytlíku. Prostě při představě nechutného jídla.

Na svou "husí kůži" si v podstatě stěžovat nemohu.Šlo by jí někdy něco vytknout,to je jasné,ale v podstatě jsem spokojený.
Jiní jsou na tom i hůř.
Některé husiny jsou poměrně nedisciplinované a vyskakují si,jak je napadne.

Diskuze k otázce

anonym

Jak vidim nejsem v tom sama a je zajimave ze zatim odpovidaji jen zeny.Ale myslim si ze i chlapi muzou mit tento jev,i kdyz u sveho jsem nikdy nic nevypozorovala.Tak nevim snad nam nejaky napise.

anonym

To;Bunnik dekuji za vysvetleni,tak ze je to i u muzu?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.