Mili @

A jak hluboko v hoře je tento trezor ukrytý?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Betonový vchod do objektu je 130 metrů nad mořem, aby odolal předpokládanému zvýšení hladiny oceánů. Vchod do banky střeží ledová socha ledního medvěda. Chladnička pro světové plodiny je umístěna 300 m hluboko v hoře. Do jejích útrob vede tunel dlouhý 120 metrů. Odolnost zajišťují i vyztužené stěny betonem a železem. Samotné úložiště je rozděleno do tří komor o velikosti 27 krát 10 metrů
Doplňuji:
http://norge.cz/zpra­vodajstvi/ros­tlinna-banka-na-spicberkach