bolak

A existuje mechanismus, k tomu mlýnku na mošt, abych to mohl odšťavňovat nohama?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ta-stava-co-vytece-z-odstavnovace-po-odstaveni-jablek-je-tekutina-stejneho-slozeni-jako-most-z-mostarny
http://www.nadobi-ivka.cz/Mlynky-na-maso-a-ovoce/1118-Ml%C3%BDnek-na-ovoce-od%C5%A1%C5%A­5av%C5%88ova%C4%8D-odl%C3%A9van%C3%BD

Že bych odšrouboval tu kličku kterou se točí rukou, našrouboval tam nějaký mezikus který by seděl na to točidlo, a z druhé strany bych to nasadil na šroub uprostřed zadního kola bicyklu (který by stál na stojánku) a tím jak bych šlapal by mi to mlelo mošt?

Takový odšťavňovací rotoped že by to byl. Přece jenom nohy jsou silnější než ruka.

Nejlepší odpověď
Drap

Snadno si vyrobíš sám. Na hřídelku šneku mlýnku nasadíš ozubené kolečko. Pomocí řetězu zapřáhneš do bicyklu na stojknu a potom už jenom šlapeš.

Další odpovědi
anonym

Nemám tucha, že by něco takového existovalo jako komerční produkt – ale vyrobit to není problém.
Na osu šneku nasadíš pastorek, mezi převodník (bicyklu) a pastorek (mlýnku) natáhneš řetěz – a šlapeš…
😉
Jen – musíš připevnit ten mlýnek k bicyklu (nebo obé ke stolu…), aby nemohlo dojít ke změně vzdálenosti převodník-pastorek.

bolak

A kde seženu to kolečko tak aby to přesně sedělo na ten mlejnek, to si musím někde nechat vyrobit podle požadavků a nebo se to dá koupit někde v krámě, v železářství nebo tak něco?

bolak

Hlavně bych to asi potřeboval nakreslit, co všechno potřebuju a jak to má vypdat, protože já si to nějak neumím představit