sti.sta.sto

A co ve smyslu filmu: „Naši furianti“?

A co ve smyslu starého černobílého filmu: „Naši furianti“?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Furiant (z latinského Furian – rozzuřený, rozrušený) je rychlý a ohnivý český tanec v dvoučtvrťovém či tříčtvrťovém taktu.
Stylizovaný taneční podobě byl často používaný českými skladately, jako je Antonín Dvořák ve své skladbě Slovanské tance, a ve své šesté symfonii, a Bedřich Smetana v Prodané nevěstě či v České tance.

Další odpovědi
Michal

Myslíte,Kdo bude platit punč? Jestli jsem Vás dobře pochopil,tak všichni.

Nuk nuk

Odpověď kolegy kenyrtse by Vám mohla pomoci, on v ní však bohužel nezdůraznil to, na co se ptáte.
Tedy – význam slova nejdete v jeho odpovědi. Co se týče Stroupežnického díla, jedná se právě o jeho hrdiny, mezi nimiž díky volbě nového starosty vytanou napovrch veškeré sváry a neshody a navíc se objeví nové. Vyvolají vášně, hádky a spory a jinak spořádaní vesničané se projeví jako „furianti“.