Bronzový

A co kouření-jeden si zapálí na nevhodném místě a obtěžuje všechny okolo.To je normální?

Kde je ta hranice?V obchodních centrech,kam chodí rodiny se kouří,ale zakazuje se kouřit v hospodách.A proč si kuřáci,alkoholici a narkomani nepřispívají na léčbu,když za jejich onemocnění může jejich zlozvyk?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jako kuřák přiznávám, není to normální.
Jsem proti kouření a nesnáším ho (i to vlastní).

Bezplatné léčéní kuřáků je blud, to léčéní je dražší jak samotné kouření (znám to) - žádná pojišťovna nedá ani korunu na léčéní kuřáka, natož na jeho pobyt někde v léčebně.
Ale pro alkoholiky a narkomany máme sanatoria, v kterých pobyt hradí pojišťovny, hm.

Další odpovědi:

Kouření by mělo být zakázáno tam, kde se nacházejí nekuřáci. V hospodách by měly být oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky.
Co se týče příspěvku na veřejné zdravotní pojištění o tom by se mohla vést dlouhá diskuze, jelikož příspěvek je již zahrnut v ceně za cigarety a alkohol.

Pokročilý

Já ač sám kuřák si dávám pozor na veřejných místech kde jsou lidé aby můj kouř neobtěžoval. To znamená že sleduji směr větru. Když to neumí ostatní, poukazuje to na výchovu která se změnila v nic v posledních 20ti letech. Prosím aby mě nikdo neobtěžoval reklamou na to co nemusím, nebo aby přitloustlí s cholesterolem neobtěžovali mou peněženku když já sám jsem zdravý. Rozhodně nic takového nikomu nezakazuji ale také nechci být obtěžován. Jestli chcete zakazovat kouření, tak to zakažte úplně a ne jenom někde.

Bronzový

Hranice by něl nít každý ve svém svědomí, ale to nefunguje. A lidí je tolik, že vždycky bude někdo obtěžován, ať již čímkoliv. Zákony a zákazy nejdou udělat tak, aby při tolika lidech, z nichž každý má na něco právo nebyly nespravedlivé vůči někomu jinému. Je to takový spletenec, že se v něm už teď stejně nikdo nevyzná...

Zlatý

Tak v obchodním centru nekouřím a předpokládám, že se to ani nesmí. Venku kouřím jen na zahradě,,pak v restauraci na zahrádce a v hospodě, kde hulí každý.

No a co se týče přispívání na léčbu, tak myslím, že jsem zaplatila už dost, na to, že jdu k lékaři jednou za 15,,,no a to to ještě ani nesouvisí s tím, že jsem kuřák,,,další věc je,že v tom případě by si měli připlácet i např. tlustí lidé,,,jen těch nemocí, co plyne z tloušťky,,,,

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.