Zlatý

A co je mezi tím ?

Z náboženského hlediska je, mezi nebem a peklem, očistec, ale mne by zajímalo, co je mezi andělem a čertem ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Andělé sedí na nebesích stejně jako Bůh - takže jsou představiteli říše dobra.

V čele říše zla stojí satan a má své pomocníky, čerty. Jsou to padlí andělé.

--
Takže do nebe či do pekla se prostřednictvím očistce dostane křesťan, věřící člověk. Obyčejný člověk nepočítá se vstupem do říše dobra či zla.

Věřící křesťan má totiž svého anděla strážného, který mu pomáhá a který zapisuje jeho skutky dobra a skutky zla.

Takže křesťan je vlastně jakási spojnice mezi dobrem a zlem, mezi andlěem a ďáblem.

Podle toho, jak jsou zhodnoceny křes'tanovy pozemské činy, zda je mu v očistci odpuštěno, nebo není, skončí v nebi, či pekle.

Doplňuji:
Upřesnila bych, že spojnicí je spíš křesťanova duše, protože ta prochází očistcem a bude se smažit v pekle, nebo se bude mít dobře v nebi.

Více v diskusi

Další odpovědi:

Zlatý

Žena.

;-DD

Stříbrný

"There are more things in heaven and earth,(...) than are dreamt of in your philosophy".
Hamlet, 1. akt, 5. scéna
- teď příjde jen na tu interpretaci:DDD
Doplňuji:
Co je mezi andělem a čertem?
A co když mám čerta v krvi a anděla v srdci? Kdo pak jsem?:DDD

Bronzový

Bereme li anděla, jako vrchol dokonalosti a dobroty, čert je vrchol zla, špatnosti, tak uprostřed je obyčejný prostý člověk. Jak muž, tak žena. Jiný důkaz - anděl - svatý, čert - hříšník, střed - opět člověk.

Zlatý

to záleží, kterým směrem jdeš ..jestli to má bejt v pořadí, jak to píšeš, tak by tam mohlo bejt třeba obžerství, cigára a jiný hulení, různej hazard s čímkoli a nezřízená du.pačka ..to tě vážně změní k obrazu pána.
Já zase třeba nevím, kterým směrem je ten očistec

Stříbrný

Ono je to slozitejsi. Belzebub, Satan, Satanas (vse jedna bytost) je vyobcovany andel. A certi jsou jeho "podrizeni".

Ty :))

Jen kdyby ten anděl a čert existoval že?

Diskuze k otázce

Pokročilý

Roman71

Annas, s první řádkou bych se ještě ztotožnil (je v souladu s Biblí), ale zbytek respektive jeho pravdivost) by bylo dobré podložit biblickými texty, jinak mi to silně připomíná katechezi. Tolik můj pohled :)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.