A co Dařbuján,případně dařbuján??

Písnička mašinka, jak se tam dostalo slovo dařbuján.....u­nikají mi souvislosti…
Doplňuji:
Vagro přemýšlela jsem nad tím co jste napsal a není mi jasné,když se ten vejpitka válel pod sedačkou,tak ta pani si sedla také pod sedačku?? Nebo proč raději autor nepoužil slovní spojení,,,"přiš­lápla mi dařbujána,,,to už by snad šlo,,ať už by šlo o cokoliv.

Nejlepší odpověď
annas

Tuto písničku zpívají malé děti: pro ně není moc vhodná pro dvojsmyslné výrazy. Mašinka – veze samy ožralý. přisedla mně dařbujána?

Možná mužské přirození, z chybného pochopení, ale pod sedačkou? To je blbost.

Jinak Dařbuján je zkomolené zkrácené slovo z pozdravu Zdař Bůh – Jan.

Další odpovědi
vagra

Útržek textu:
„Jel jsem jednou tramvají, pod sedačkou potají, přistoupila starší dáma, přisedla mi dařbujána…“
Myslím,že textař použil ono nic neříkající slovo jednak proto,že se mu hodilo do rýmu,pak taky proto,že si posluchač může pod tímto pojmem domýšlet cokoliv.
Všimněte si,že až do této chvíle,onu událost rozebíraly jenom ženy.
Samozřejmě,že se nabízí mužské přirození,ale když to vezmeme z technického hlediska,nevím v jaké poloze by musel,pod tou sedačkou,chudáček ožralý majitel „dařbujána“ být.
Mohla mu úspěšně přisednout,tře­ba… nos.:D

1popelka1

Možná se v písničce inspirovali pohádkou Dařbuján a Pandrhola… jdu si pustit písničku, ať jsem v obraze 🙂

kropitko

O.k. mě to jen zaujalo,proč tam autor dal pojem dařbuján,,,,jestli to má nějaký podtext,,,jestli se dařbuján jako označení někdy použilo,nebo jenom v této písničce,,,,

annas

Nikdy jsem slovo v tomto významu neslyšela, snad jen do rýmu.

kropitko

asi to tak bude,,,jak na tohle může někdo přijít,ale to je mi záhadou,,,,

vagra

Re.na Doplnění-
Kropitko,sdílím Vaše myšlenkové pochody,mohla mu dařbujánka taky /samozřejmě nechtě/ ukopnout.
Případně volit zcela nenásilnou,oběma aktérům přijatelnější formu-schovat/zastrčit/ ap­d.

kropitko

jo takhle,že by až tak ,no asi, proč ne,asi už tehdy bylo možné všechno.

annas

Tedy, Kropítko a Vagro!!! Aspoň jsem se pobavila.

vagra

Annas,my doufám taky-tedy já určitě.