hanulka11

A co Archimédův zákon

jak zní?
Doplňuji:
Nechci abyste to hledali jsou to základní vědomosti ze ZŠ

Nejlepší odpověď
dudu

Lomikare Lomikare, toho bohdá nebude, aby těleso ponořené do kapaliny se rovnalo součtu čtverců nad oběma odvěsnami. Nebo tak nějak.....

Další odpovědi
Miroslavst

těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno váhou tělesa vnořeného?

panenka

Archimedův zákon je fyzikální poučka z hydrostatiky, která říká:

Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, rovnající se tíze kapaliny stejného objemu jako je ponořená část tělesa.

Archimédův zákon platí nejen pro kapaliny, ale i pro plyny.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­chim%C3%A9d%C5%AF­v_z%C3%A1kon

quentos

jak to bylo? Ochlasta ponořený do alkoholu je vytlačován z hospody silou, jejíž velkost je přímo úměrná množství vypitého alkoholu… nebo tak nějak :{)>