thetom96

85 nejbohatších lidí ma více peněz než 3 500 000 000 lidí, co by se stalo kdyby…?

Ahoj, možná bude tahle otázka znít hloupě, ale co by se stalo, kdyby peníze těch 85 nejbohatších lidí byly rozděleny mezi těch 3 500 000 000 lidi? Co by na světe nastalo? Každý by mel všechno? Žádná chudoba?

Je to sice utopie, ale co kdyby to šlo?

Nejlepší odpověď
gecco

A co těch dalších cca 3,8 mld lidí???
Na Zemi žije cca 7,3 mld. obyvatel…
:-O

Další odpovědi
zelí

Bohatý člověk může být i bez peněz. Chudák se spoustou peněz se po čase zase stane chudákem.
„Boháče“ nedělá majetek, ale myšlení. Většinou.

Drap

Kdyby – chyby. To zkrátka nejde a nikdy nepůjde. Je zbytečné přemýšlet o něčem co nikdy nemůže nastat. Je to jen ztráta času.

mosoj

Takhle ne. Co by se stalo až by to ti lidé utratili ?
Jinak je to ale svinstvo.

ReHu

Jak jsi na to přišel? Všichni budou mít všechno a žádný chudoba?
Těch 3 500 000 000 lidi bz chvíli mělo o něco víc peněz než doteď.
Je to jako s tím rybařením.
Když chudákovi daruješ rybu, sní ji a zase bude mít hlad.
Když se naučí ryby chytat, a bude chtít je chytat, může být sytý každý den.

ptáč

Blbá odpověď bývá české povahy. Já jsem z Moravy a odpovím po moravsku. Peníze nesmí ležet pro bankovní virtuální účel. Pokud miliardář utrácí prachy, kupuje, staví, je to dobře. Tato situace je dobrá. Horší je soukromý kapitalismus, nutí dělnickou třídu, lidský zdroj k vyšším a vyšším výkonům za stejné peníze. Nadhodnota z vykonané práce zůstává v peněžence pana Libovůle, ale státu nevrací nic. A ‚lidi‘ nedostanou odměny, ale výhrůžky.
Pavel Herman, blog iDnes.cz

bolak

A já mám taky myšlenku, češi mají průměrný plat 26.000 a cikáni jsou na úřadě práce a pobírají dávky, co kdybychom jim dali všechny naše peníze a nabídli naše pracovní pozice?