MK44

7 let babyboxů

Hess zprovoznil za 7 let 50 babyboxů. Jaké myslíte že jsou klady a zápory babyboxů? Po stránce zdravotnické, etické, výchovné (dopadu možnosti jejich použití), ekonomické, z hlediska dostupnosti, zneužitelnosti, anonymity apod. Dokázali byste vysvětlit cestu k nejbližšímu?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem PRO existenci babyboxů

Doplňuji:
Většina lidí říká, že je lepší pokud dítě skončí v babyboxu než by mělo skončit v popelnici. A přesto v nich některé skončí. Všechno je hlavně o lidech a jejich myšlení. Některá dívka či žena klidně svoje dítě zavraždí a odhodí do příkopu několik metrů od babyboxu. Nechtějí aby přežilo. A jiné se klidně vydají i několik kilometrů k nejbližšímu babyboxu a pokud je přesto daleko, tak odloží dítě například do nemocnice. Kdo si váží života druhých udělá pro jeho záchranu všechno co je v jeho silách. …

Další odpovědi
anonym

Jsem PRO existenci babyboxů

První babybox byl otevřen symbolicky 1.6. a smysluplnější dárek si nedovedu k Mezinárodnímu dni dětí představit .Pan Hess si jistě zaslouží úctu a obdiv,že dokázal svůj plán prosadit a uskutečnit.Nabízí se asociace se Schindlerovým seznamem nebo Wintonovými dětmi.Nechci aby to vyznělo pateticky,ale jako matka (a babička) si myslím,že každý z těchto mužů vykonal ve své době dílo obrovského humánního přesahu.Všem dětem přeji k jejich dnešnímu svátku co nejlepší život a těm Hessovým o to víc,že by mnohdy bez babyxů tu šanci ani nedostaly......:D

anonym

Jsem PRO existenci babyboxů

Invence upadá, když se musí dokola omílat téma, jež má už 54 odkazů, viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=babybox

Drap

Jsem PRO existenci babyboxů

Tady snad nikdo soudný nemůže mít jiný názor. Cestu k nejbližšímu samozřejmě znám, i když tuto znalost nikdy nevyužiji.

suaeda

Jsem PRO existenci babyboxů

Doplňuji:
V našem městě je také. Před časem posloužil již také svému účelu a nalezená holčička má nyní nové rodiče.

Pájo

Jsem PRO existenci babyboxů

Damiana

Jsem PRO existenci babyboxů

Kric.ouwner

Jsem PRO existenci babyboxů

Rocker

Jsem PRO existenci babyboxů

Sůwa

Pro Dr.Axl – snažně tě prosím, přestaň pořád dokola připomínat co už tady všechno bylo. Lidé se tu mění, mohou přijít nové názory a v tom vyhledávači se mimo tebe nikdo jiný nešťárá. Buď si toho nevšímej, nebo zkvalitni odpověď. Už je to trochu trapné…
Hezký den. Sůwa