Avatar uživatele
Prajis

5.9.2010 mi odebrala Policie ř.p.za alkohol.16.12­.2010 padl rozsudek na 2 roky zákazu řízení.Mohu žádat upuštění trestu?

Žádost o navrácení ŘP
Doplňuji:
5.9.2010 jsem byl zastaven a kontrolován hlídkou Policie ČR a naměřili mi 1,97 promile alkoholu , na místě mi odebrali (dočasný řidičský prukaz) který mi vystavili týden před tím.Druhý den při výslechu mi řekli že si nemám žádat o nový a hned volali na OU at mi ho nevydávají. Soud dvakrát odročili , protože v tom byla ještě jedna osoba která řídila vozidlo přede mnou. 16.12.2010 jsem byl odsouzen k dvouletému zákazu řízení a podmínkou.Už je to přes rok kdy mi policie odebrala řidičský prukaz tak jsem se zeptat jestli mohu zažádat o prominutí poloviny trestu. Díky za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwrana před 4600 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Žádat v tomto případě můžete, a to k soudu, který vás odsoudil. Polovina trestu již uplynula, neboť doba 5.9.-16.12.2010 se do doby trestu započítává.

V níže uvedeném odkazu naleznete další informace k tématu

p.s. duchaplnou odpověď hanulky11 nekomentuji 🙂

To baghira: vaše nulová tolerance je ale úplně k ničemu…, podstatné je, že zákon umožňuje podání takovýchto žádostí a je pak na soudě, aby nezaujatě posoudil veškeré okolnosti a žádosti bez emocí buď vyhověl a nebo nevyhověl.

Zdroj: http://www.au­toweb.cz/promi­nuti-zbytku-trestu-zakazu-rizeni/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Požádat můžeš, a já doufám, že ti nevyhoví.

Je mi jedno, jestli je nebo není moje odpověď duchaplná, k těm co chlastají a řídí mám nulovou toleranci.
Doplňuji:
standa: ale svůj názor snad projevit ještě můžu, nebo ne?

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

S alkoholem v krvi a chceš žádat o prominutí- to je drzost první třídy.

Baghira s tebou 100% souhlasím je to postrach silnic, když člověk vidí, jak pak umírají nevinní lidé to se mi otvírá kudla v kapse, fakt jak jsem to přečetla vjel do mě vztek, že si ještě někdo takový -troufá vůbec na takovou věc pomyslet …asi nejsem normální

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Za řízení pod vlivem alkoholu,by se měl řidičák odebrat navždy!!!
Doplňuji:
Pro >standa<.Právě proto,že neplatí baghirova nulová tolerance,jezdí na silnicích tolik ožralů,kteří bohužel havárie přežijí,na úkor jiných nevinných lidí.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

zákaz řízení do smrti, zabavení řízeného automobilu, 2 roky nucených prací a potom 10 let v nemocnici na traumatologii jako poslední pomocní síla.
[a nabízí se mi na jazyk hodně hulvátovin]

standa:

chybné zákony. a hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
haunted

doufam ze uz ti jej nevrati nikdy…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

standa: ale svůj názor snad projevit ještě můžu, nebo ne?

Ježiši, samozřejmě, že se projevujte (navíc vaše příspěvky jsou i zajímavé)…nic proti vám nemám 🙂

Jen jsem chtěl lehce upozornit, že pisatele otázky obdobné ´naučné´ názory vůbec nezajímají. Pokud by zajímaly, pak by asi nepsal na tento server.

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

Myslím, že pokud tazatel dostane kromě věcné odpovědi i nějaké to poučení navíc, nemůže mu to uškodit. Naopak – může být rád, že dostal bonus a zdarma :))

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Ale jo, nejspíš máte pravdu 🙂

Mně ale nešlo ani tak o toho tazatele, ale o „úroveň“ serveru, která se může díky vašim ´bonusům´ posunout někam jinam, než-li zamýšlel původní koncept, tj. ´otázka → odpověď´.

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Zjevně jsem svoji poznámkou o ´duchaplnosti´ odpovědi hanulky11 píchnul do vosího hnízda 🙂

Uvědomuji si, že jsem svoji poznámku mohl lépe formulovat. Já samozřejmě netvrdím, že za chlast za volantem se má odpouštět.

Pouze si myslím, že zdejší seriozní platforma „OTÁZKA → ODPOVĚĎ“ očekává od odpovídajících odpovědi na konkrétní otázku a nikoli ´poučování´, byť by bylo sebevíce racionální…

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Za sebe mohu říci,že moje odpověď je mé přesvědčení,a má zkušenost s těmito „lidmi“.Tři roky,jsem provozoval,sou­kromou DZS.Proto,alkohol za volantem = odebrání ŘP bez možnosti jeho vrácení.

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Rozumím vám, ale aby byl váš názor vyslyšen (což si nepochybně přeje řada občanů), potom se budete muset obracet na zákonodárce a nikoli na obyčejné lidičky, čtenáře tohoto serveru…

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Uživatel položí otázku,já na ní,pokud vím,odpovím.A budu rád,když si můj názor přečte co nejvíce těch „obyčejných lidiček“,protože jsem přesvědčen o tom,že to čtenáře tohoto servru,zajímá.Co se týká zákonodárců,ten zákon se tam omýlá už hezkých pár let,a zatím z toho vychází např. takový nesmysl,jako „osoba blízká“,která se zase změnila,ap.

před 4600 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek