pizlicka

40let u ženy,aneb i u mužu.je to už nástup stáří?

podle Vás,je věk 40let už stáří,střední věk,nebo ještě mládí?
Doplňuji:
a z biologického hlediska,jak to je?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom kdo to posuzuje. Patnactiletému se to bude zdát jako stáří, šedesátiletý to bude hodnotit jako mládí.
Další věcí je že někdo je už starý ve 30 a někdo je mladý ještě v 70

Další odpovědi
anonym

Život prý začíná po třicítce, ale u mne po 40 %.

Doplňuji:
Jak píši kolegové, člověk je stár jak se cítí, ale já, například v milé společnosti se cítím jako jinoch, v řízení auta jako suverén a v práci jak týden před smrtí.

Rocker

Mě je 40 a starý se určitě necítím:-)

mosoj

Jo, jo. Není nad sebekritiku. Mně je 67 starý se necítím, ale jsem !!!

fcoop

Zkus si to,abych tak řekl,vizualizovat.
To se vezme metr,za každý rok se považuje jeden centimetr.
Dosadí se svoje číslo,hned se vidí!,jak je dotyčný „dlouhý“.

Odhadne se se,kolik tak asi zbývá centimetrů do „penalizace“ a hned je dost věcí jasnějších.

Jinak se samozřejmě každý cítí jinak,ale tohle změření se je poměrně výmluvné.
Doplňuji:
Člověk je starý tehdy, kdy jednotlivé části a orgány lidského těla částečně vypovídají službu, ochabují, nepracují tak jak by si jejich vlastník přál. Tyto stavy jsou doprovázeny větou: „Už to není co to bejvávalo“.

marci1

40 let není rozhodně stáří. Nelze přesně označit, od kdy do kdy je která etapa života, ale tak zhruba bych řekla, že čtyřicítkou začíná „střední věk“.
Jak to vidí různé národy : http://www.no­vinky.cz/zena/styl/1950­32-mladi-konci-v-35-letech-v-58-uz-jste-za-zenitem-tvrdi-studie.html

Kelt

Záleží jak se člověk myslí , cítí a jedná. Například v jednom běhu zvítězila 40 letá žane nad dvacetiletými. Čtyřicetiletá žena může vypadat lépe, než její dcera. Ale podle nějakého personalisty, který hledá pracovní sílu to bude stará a do práce se nehodí.
Je to relativní.

petra15

mládí : do 35
strední vek : do 65
stárí : do 85
vysoký vek : nad 85 let