400V 3N ~ V

co to znamená když mám u toho napsáno doporučené připojení, mohu připojit i do 230?

Nejlepší odpověď
Dandi

Nemůžete. Jedná se o přístroj pro 400V střídavého napětí. S největší pravděpodobností půjde o připojení na třífázové napětí, tedy 380 – 400V.

Další odpovědi
Bonifác

400V= 400 voltů
3N= třífázová soustava
~ V= Střídavé napětí

Čistě teoreticky můžet, ale je to k ničemu, buď se vůbec nic nestane nebo při špatném zapojení to zkratujete, takže NEDOPORUČUJU! V obráceném případě (máte přístroj na 230V a zásuvku 3×400V) přístroj připojit můžete. 0 dáte na 0 a vemete si jenom jednu fázi.

alenka901

nemůžete mohlo by dojít ke skratu jelikož je tam větší napětí

Attack-design

nedoporučuji takto zapojovat

elektrikář

Stroje na 4OO volt mají 3 cívková pole. Na 230 V se neroztočí.Pokud je to elektrický sporák, po připojení můstku v hlavní svorkovnici, použít jde. Jen nemůžete používat všechny plotýnky a troubu najednou právě pro to je tam rozdělění spotřeby na jednotlivé fáze.