M-Rock

3D obraz v klasické CRT televizi nebo LCD.

Je technicky možné aby se člověk mohl dívat na 3D obraz v telvizi která 3D obraz nepodporuje? Stačí opravdu jen brýle k tomu abychom mohli sledovat an obyčejné plasma tv bez 3D modulu 3D obraz?

Nejlepší odpověď
anonym

mame tu predevsim 2 zpusoby 3D zobrazeni a pro kazdy ten druh jsou typicke jine vlastnosti

1/ 3D bryle 1. typu jsou přesně synchronizovana zatmivaci skla
?? jak ji poznate ? od bryli vede datovy kabel k pocitaci/preh­ravaci (je nutny kvuli presne synchronizaci zatmivacich skel, pokud od těchto brýlý nevede kabel tak jsou v nich alespoň baterie)

  • ano tuto metodu muzete pouzit v kombinaci se specialnimi brylemi u JAKEHOKOLIV stareho CRT monitoru ktery umi obnovovat obraz rychlosti alespon 120 Hz
  • tuto metodu nelze pouzit u LCD, z rozmachem LCD tato metoda ztratila zcela svuj potencial
  • nesetrna pro lidske oci, po nekolika minutach mnoho divaku zacina bolet hlava i oci a prestavaji se na obraz divat, vhodne nanejvys jako chvilkova atrakce

2/ 3D bryle 2. typu jsou stálé polarizačni filtry
?? jak ji poznáte ? podle toho že od brýlý nevede žádný kabel, ani brýle nevyžadují napájení/baterie
tato technologie se pouziva ve vsech kinech

  • pro vase oko je tato technologie setrnejsi a tak se muzete na 3d obraz divat mnohem dele nez jen par minut
  • toto vsak musi podporovat televizor, nelze tuto metodu pouzivat u jakekoliv crt/lcd televize. narozdil od 1 typu jsou vyrobni naklady televizoru pro polarizační 3D brýle vyšší a televizor je tedy citelně dražší.