… nejsou čísla do sportky,ale počet os.automobilů,které jsem tento týden po noční směně míjel v úseku 20-ti km,ve kterém seděl „pouze“ řidič! To jsme tak bohatí,abychom do města jezdili samotní – bez spolujezdce?! Je vaše auto vytížené?
Doplňuji:
Pro úplnost.Šlo mi o to,proč lidé jezdí do práce sólo.Ten sledovaný provoz byl brzy ráno,tedy to nebyli řidiči,kteří by jeli na úřad či na nákup.Jeli do práce.Já osobně jezdím s manželkou,při cestě beru paní,která pracuje vedle firmy a při vjezdu do města přibírám kolegu s práce a cesta zpět je ve stejném pořadí.Jsem plně využitý a cikáni by do mého auta nikdy nevlezli,proto že by jim nebyl košer.

Nejlepší odpověď
hanulka11

není vytížené a nehodlám to měnit, auto mám na to aby mne dovezlo kam potřebuji a kdy potřebuji a nebyla jsem na nikoho odkázaná
Doplňuji:
barbakane a kolik vás jelo v autě??????

Další odpovědi
Syd

No ne ale tak když někam potřebuju zajet, těžko si představit že budu obíhat sousedy a obvolávat kamarády jestli tam náhodou nechtěj hodit. A zpátky by jeli jak? Pochopitelně pokud 2 lidi v bytě nebo sousedi kamarádi maj stejně dlouho práci, vyplatilo by se jim jezdit jedím a dělit se o náklady na benzín. Ale kde dneska takovýho kamaráda a ještě k tomu abyste se shodli v čase i místě sehnat?

aramah

Jezdím sama, jezdím ráda, jezdím dobře :))))

david22

Též mě napadají podobné otázky, když vidím auto a v něm jednoho řidiče. Kdyby lidé více využívali MHD než aut, byl by vzduch čistější. A navíc by dopravní podnik nemusel být dotován státem.

Kohut57

Pokud za vytíženost považuji dva , tak naše auto je velmi vytížené. Rád a často jezdím s manželkou kamkoli. Protože jsem řidič pouze já, tak také jezdím někdy sám, ale výhradně pracovně.

led

Ja, keď jazdím, mám svoje vozidlo plne vyťažené, presne podľa ´techničáku´.
Jazdím na bicykli :)
Ale som prekvapená, tak malým počtom vami zaznamenaných vozidiel. U nás je ten počet omnoho vyšší. Sme bohaté štáty, môžme viacej mrhať finančné prostriedky a viacej si ničiť životné prostredie? Myslím tým aj Českú republiku, nielen Slovensko
Doplňuji:
Prirodzene, pre niektorých je aj takýto drahý spôsob prepravy jediené riešenie ak nemá vhodný spoj hromadnou dopravou.

ReHu

Je vytížené. Mnou.
Ale těžko se bude s někým (kým) domlouvat, aby nás jezdilo víc.
Kolik to je lidí, aby bylo auto vytížené?
Jak se domlouvat, když každý jezdí jinam a v jinou dobu a i se jinak vrací?
Poslední bus MHD jede před 21.hod, ve všední den, přes víken jezdí 2 – 3 za den.

terry

Z 90% jezdím sama.
Ostatní bych jen opakovala.
Když potřebuješ pro něco zajet a busem, vlakem či MHD nemůžeš, obcházíš sousedy, kdo pojede s tebou?
A…bydlíš ve městě nebo na vesnici? To také hraje roli.
Doplňuji:
Jak bys jezdil, kdybymanželka pracovala jinde nebo v jinou dobu, kdyby ta paní nepracovala vedle firmy a kdyby kolega bydlel jinde?

mosoj

Myslím si, že otázka nepatří sem, ale na naši vládu.
Kdo z nás zde může za to, že vláda přestala podporovat hromadnou dopravu ? Většina lidí nemá jinou volbu ! Nebo si myslíš že soukromá osoba má suplovat stát a dělat soukromého taxikáře ?

Nemlicht to samé je železnice a kamiony. Jde někomu o ekologii ? O té se mele páté přes deváté, jenom než jsme v parlamentu …

jendahun

Tož jak ti to tolik leží na srdci,tak si přiber pár cikánů.Určitě ti budou vděčni,bo chudáci musí jezdit taxikem.
Jezdím do lesa,mám tam pilu,dvacet kilo nářadí,kanystry s olejem a benzínem.Kvůli tomu ke mně nikdo nechce přisednout,ikdyž jezdím ekologicky na plyn a kouřím v autě zásadně jen s pootevřenými dveřmi,protože okýnko mi nejde otevřít.

hippeace

no já jezdím MHD otec taky A matka utratí za palivo měsíčně tak 5 tisíc jízdou typu: 5 metrů tam a 3 metry sem atd. chapete? hold všichni lidé nemyslí na úspory a přírodu (s tím se asi budem muset smířit :(. ) a až si jednou (možná) udělám řidičák určitě chci jezdit tím ekologickým autíčkem pro jednoho :)

Deli

Jezdím většinou s dcerkou, dcerami, nebo na volnočasové akce i s manželem. Nejezdím pravidelně, ale beru do auta třeba sousedy čekající na bus do města, když vezu dceru ze školy, často zaplním auto dětmi.

cukrar

barbakane, to byste teprve viděl každý den v 15:20, když vyjíždí vozidla z letiště (kasáren) v Pardubicích. Jsou jich desítky, dokonce udělají i zácpu na Paramu. Ale jak to mají nacvičené…
Jeden vyjíždí, odbočuje vpravo, jakmile ho nějaké vozidlo pustí, tak najede do sonice tak, aby ti co stojí za ním, mohli rychle vyjet…třeba 15 aut......pak uvolní cestu a jedou domů ka manželkám…
A většinou tam jsou sami…

ANO jsme bohatí!!!
Doplňuji:
dopravní obslužnost neřeší vláda, ale obce spolu s kraji.
Nelze vše svalovat na vládu.