Avatar uživatele
polki12

3 znaky červeného kříže

český červený kříž jeho základní znaky jsou 3
Doplňuji:
jenom pro upřesnění já jsem ředitel červeného kříže novosedlice

znaky jsou
červený půlměsíc na bílém poli
červený kříř na bílém poli
červený diamant na bílém poli

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4655 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce pracuje podle těchto sedmi zásad: humanita, nestrannost, neutralita, nezávislost, dobrovolná služba, jednota, univerzálnost.

Vyobrazení symbolů a původ jejich vzniku je
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­zin%C3%A1rodn%C3%AD_%C4%­8Derven%C3%BD_k%­C5%99%C3%AD%C5%BE

Ještě jste zapomněl na Vlajku Magen David Adom používanou na území Izraele – červený znak také na bílém poli.

Viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktera-mezinarodni-humanitarni-organizace-byla-formalne-zalozena-dne-17-unora-v-60-letech-19-st-v-ktere-zemi

Zdroj: E

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Asi to nebude, ze je zaprve cerveny, za druhe je to kriz a za treti je cesky? :)

Co tedy:

  • působí jako výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby
  • působí v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných mimořádných událostí
  • poskytuje zdravotnické, záchranné, sociální a další humanitární služby
  • šíří znalost Ženevských úmluv

A hlavni znak poslani CCK:
Posláním ČČK je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže.
Doplňuji:
Aha, nekdo je vtipalek. No, ale skoro jsem se trefil, podle toho, co popisujete vy :)

Zdroj: http://www.cer­venykriz.eu/cz/kdoj­sme.aspx

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Dovolím si vznést pochybnost.Slyším poprvé v životě,že by jedním ze znaků ČČK byl,„červený půlměsíc na bílém poli“,a „červený diamant na bílém poli“.Rád bych požádal o konkrétní vysvětlení,kde,a jak se používají,jed­notlivé symboly.Děkuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Jenom by mě zajímalo, co v těch novosedlicích křížíte, nebo vlastně kříříte. Patrně červené kříž(ř)ovky.
Nejspíš je při tom ještě ředíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Při vší úctě, jako ředitel byste mohl v kodexu odpovědí vyčíst, že jejich smyslem je nezištná pomoc neznalým a ne honit si triko.
Kromě toho máte ve stanovách znak pro Japonsko krystal a ne diamant a kříž se píše se ž a ne ř.

Zdroj: Smysl pro spravedlnost a pluralitu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Je to znak ktery je uznáván hlavně vojenská zdravotní služba,proslavila se ve válce.To sedí zítra je vysvědčení,pro­padám.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Jste nás přišel zkoušet ? =D =D =D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek