simonka

29.12.2010 jsem upadla u nás ve vesnici na zledovatělé silnici na koleno – roztříštěná čéška, následná operace

Vylézala jsem z auta a uklouzla na zledovatělé silnici, upadla na koleno, ihned do nemocnice, druhý den ráno operace, mám tam šrouby a dráty a nyní hybnost pouze do 30st. Cca 3 měsíce ortéza a pak rehabilitace. Prý bych měla nárok od místního úřadu na odškodnění, ale svědek pouze můj přítel a dcera. Jak postupovat a mám vůbec šanci prokázat a vymoci nějaké odškodnění?

Nejlepší odpověď
venkovan

Jistě. Zejména když vás sanita odvezla z místa kde jste upadla. Pokud vás odvezl přítel do nemocnice tak to bude horší, ale přepokládám, že v zápisu lékaře je jak se úraz stal. Alespoň mne všechny úrazy do zprávy o úrazu napsali včetně toho co při první prohlídce našli a co se mnou budou dělat.
Poslal bych oznámení o úrazu na příslušný úřad a doporučeně a dejme tomu i na zastupitelstvo na vědomí. Aby se náhodou dopis neztratil.
Přesto se domnívám, že hlásit úraz po půl měsíci není zrovna to nejlepší co jste mohla nebo příel udělat. Nejlepší je hned jak je to možné – i e-mailem.
Pokud jste upadla na schodech, chodníku k domu a přítel vás „odtáhl“ na ulici, tak si dejte pozor, jestli vás někdo neviděl ze záclony. Tam je to asi tak – pokud dům je váš, nedostanete ani korunu, pokud dům je přítele či nějaké právnické osoby, mohla byste dostat odškodnění z pojištění domu (odpovědnost třetí osobě)