28.2.2011 ukončím prac. poměr na dohodu,mám nárok na soc.dávku,jestliže se ihned poté přihlásím na ÚP? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

ZPŮSOB ukončení pracovního poměru (ve vašem případě „dohodou“) nemá vliv na to zda máte či nemáte NÁROK na podporu, ale má vliv na její VÝŠI, jak správně uvádí uživatel Radak.

Podmínky pro ZAŘAZENÍ do evidenci uchazečů o zaměstnání se nezměnily.

p.s.
předpokládám, že „sociální dávkou“ máte v tomto případě na mysli PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI 🙂

Další odpovědi
Radak

Od nového roku se snižuje podpora v nezaměstnanosti těm, kteří z práce odejdou po dohodě nebo sami dají výpověď. Zatímco ostatním začíná podpora na 65 % průměrného měsíčního čistého výdělku a postupně se snižuje, lidem, kteří ze zaměstnání odejdou po dohodě nebo na vlastní žádost, se sníží již od začátku pobíraní podpory na 45 %.

Změny se dotýkají také těch, kteří při odchodu ze zaměstnání dostali odstupné či odchodné. Po dobu, na kterou je jim odchodné či odstupné vyplaceno, nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nárok se jim ale nekrátí. Po uplynutí této doby budou dostávat podporu podle platných pravidel (tedy nezkrácenou).

Zdroj: www.mesec.cz