27.7.2010 se mi stal pracovní úraz.PNjsem ukončila 27.12.2010.Mohu vědět,kdy mi bude dorovnána výplata

Odpovědi
anonym

Dle mého názoru do dvou měsíců po ukončení PN. Píši to proto,že i já jsem měl PÚ a také se tak stalo.Záleží ovšem u koho pracujete,u sou­kromníka,v ně­jakém družstvu či ve státní správě!

GM

Nebude to tak honem. Já jsem ukončila PN po prac. úrazu 8.11.2010 a ještě jsem dorovnání nedostala. Ale ledy se pohnuly – už mi dokonce přišel formulář ze sociálky formulář pro mzdovou účtárnu!!

slimaczek

Zaměstnavatel je pojištěn a odškodnění za pracovní úraz provádí pojišťovna. Výpočet ušlého výdělku provede mzdová účetní a zasílá na pojišťovnu. Takže záleží na pružnosti zaměstnavatele (mzdové) a pojišťovny.