§247 b a e

Dobrý den, chci se zeptat. Jestliže mám proměnu podmínky za §247b a §249b, podmínku jsem porušil 2x §247 e a nyní jsem ve výkonu trestu. §247 e se ruší, tím pádem jsem jakoby podmínku neporušil, neměli by mi alespoň zkrátit trest? A teď ještě, když jsem ve výkonu, čekám na soud, který se již potřetí odročil, protože se nedostavili svědkové, za §247 c a e. Tak opět §247 e se ruší a zůstává jen to "c"? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jdete na to docela logicky, ale jedna ´drobnost´ vám z té logiky vypadla.

"e" se sice zrušilo jako trestný čin, ale ´automaticky´ bude překvalifikováno na PŘESTUPEK

A jak je jistě zřejmé i přestupek (zejména této ´recidivní´ povahy) má sakra vliv na porušení podmínečného trestu, takže podmínka BYLA porušena.

Je pravdou, že váš souhrnný trest bude přehodnocen a možná ještě před tím zmiňovaným ´čekáním na soud za 247/1.c´. A to pro, že to "e" už není trestný čin a trest by měl zůstat jen za tu "249" a "247/1.b"

O kolik se sníží ta podmínka však nelze odhadnout, to záleží na soudci.

Na druhou stranu určitě ´vyfasujete´ penežitý trest za ten ´nový´ přestupek místo toho zrušeného "e".

Vyčkejte, během ledna byste měl dostat od soudu vyrozumění..., a možná se vše odehraje až při tom zmiňovaném dalším řízení za ten § 247/1.c

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.