Babunka

20dkg salámu – 23dkg můžu nechat? – je to schválně?

Zajímalo by mě, jestli je to schválně, když si v obchodě kupuji 20dkg salámu a paní mi dá 23 a ptá se, jestli to tak může nechat. Přece když x měsíců dělá tuhle práci, tak to má v ruce. Nebo ne?

Nejlepší odpověď
dudu

Při tolika druzích zboží se to fakt těžko odhaduje. Navíc se přece jako správná obchodnice musí snažit prodat co nejvíce. Důležité je aby se vždy optala a po vašem přitakání poděkovala.
Nednávno jsem byl svědkem, kdy číšník říká svému hostu – kamarádovi: „nepij, ztvrdnou ti játra“. Na jeho protimluv jsem ihned reagoval poznámkou, že jedná stejně jako kdyby Kalousek říkal: „neplať daně, bude ti to chybět v rodinném rozpočtu“.

Další odpovědi
anonym

Stačí si to aspoň jednou vyzkoušet a hned budeš vědět, že to není tak jasné, jak se ti to jeví. Ostatně rozhodující není kolik ti obchod nabízí, ale kolik jsi rozhodnuta si koupit.
A jestli je to schválně? Asi tak stejně jako tvá chybná odpověď v odkazu níže, kdy jednou vložíš klamavé info (kdy sis myslela, že je to brnkačka)
a vzápětí, 3 dny nato píšeš, že školní úlohy se tu neřeší.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rovnobeznik-ma-delky-stran-v-pomeru-3-4-a-jeho-obvod-je-2-8-m-urcete-delky-stran

hanulka11

ale to zas tak v ruce nemá… salámy jsou jak sis všimla některé jsou šikoké ,některé slabší a to se těžko odhadne

ty ale nejsi povinna si to vzít , můžeš říct ..ne já chci jen 20dkg

rosinka

Člověk není stroj a někdy ruka ujede, navíc každá nemá ten talent,dostat to do ruky a oka. Mně se stává,že chci 20dkg nivy a ona ukrojí 16dkg. A zeptá se jestli to může nechat. A pak přikrojuje. Ale pravda je, nebát se a nevzít si to, když to není ono.

led

Otázka je vedomá, teda schválna. Neschválny je ale odhad váhy, skúste dlhšie pracovať (alebo cvičiť), kde namáhate ruky a potom skúste odhadnúť váhu predmetu. Určite sa netrafíte.
Ale ako zákazníčka nemusíte kúpiť.
Alebo použiť „šetriaci“ spôsob, kúpte si presný počet plátkov salámy. Ak neviem presne, koľko to bude vážiť, kupujem na počet plátkov a to ide na váhu. Prirodzene, ale len v prípade, že kupujem do 10 plátkov :)

mrblackwell

Jo i ne.V případě ne to může být nezkušeností prodavačky.

Drap

+Nedá se to přesně odhadnout. Když řekneš , že ne, tak ti odebere a dostaneš přesně dvacet deka.

anonym

Pokud chci určité množství něčeho váženého,vždy řeknu o deset deka míň a je mi naváženo přesně tolik,kolik potřebuji!Léta praxe! 😁

FOX.IK

me dava jedna zkusena prodavacka misto 20 deka 30 deka salatu- je to pani,co ten obchod vede- takze bych rekla, ze to dela naschval,jelikoz si na to bere i zbytecne velky kelimek a ostatni prodavacky si berou mensi,ktery kdyz vrchovate naplni, tak to je akorat 20 dkg