FikeCZ

2 odlišné RAM

Dobry den..chci se zeptat..Když dam na zakladni desku 2 RAMKY s tim že jsou odlišné akorat ve výrobci.jinak obě dvě pasuji jenom vyrobce je jiny..Vadí to nějak moc?..nebudou se hadat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Poud se jedná o stejný typ se stejnou frekvencí, tak by to mělo v pohodě pracovat. Taky to tak mám.

Další odpovědi
Hamon

Mohou se maximálně ovlivňovat ve „výkonu“ (pomalejší bude pár brzdit, tj. budou výkonné přibližně tak, jak je výkonná ta pomalejší). Ale v praxi to nepoznáš.

Dochy

Ještě záleží na dalších okolnostech… U prehistorických typů a základních desek byl problém, že si BIOS vzal info o taktování z první paměti (prvního slotu) a pokud ta druhá byla pomalejší docházelo k problémům. Řešení: prohodit.