led

2.marca bolo výročie letu kozmonauta

s ľudovou prezývkou „rychle-é-mluvící-é-kozmonaut“
Kedy to bolo?
Kto to bol?
Čo robí v súčasnosti?
Doplňuji:
Prečo dostal tú prezývku?

Odpovědi
Miroslavst

Bol to Vladimír Remek. v júnu 2004 bol zvolený členom Europského parlamentu.
Let sa uskutočnil od 2. do 10. marca 1978.

iceT

Luboš Motl
Vážený pane Remku, myslíte si, že kosmické mise s lidmi jsou prospěšnější pro vědu a lidstvo než robotické? Chcete, aby se lidé vrátili na Měsíc? Nepamatujete si, kdo vymyslel zkratku Rychle Eéééé Mluvící Eéééé Kosmonaut? Byl byste v EU parlamentu za KSČM, i kdyby z Vás oni neudělali hrdinu? Dík.

Vladimír Remek
Co se týká věcné části Vaší otázky, jak lidé, tak robotické systémy mají své místo a svou úlohu. Pochopitelně bych chtěl, aby se lidé vrátili na Měsíc. Kdo vymyslel druhou část otázky nevím, pokud Vy, tak Vám k tomu gratuluji.

Zdroj: http://www.vla­dimirremek.cz/in­fo.php?id=69&P­HPSESSID=88a3bb17­89153c254452112c31f6bba4

led

Ďakujem za vaše odpovede.
IceT s vašim šokojúcim citátom v odpovedi ste mi pripomenuli môj rozhovor v V.Remekom po návrate z kozmu a turné po Československu. Na prezývky odpovedal, že ťažko sa mu pri kozmickom rozhovore rýchlo prechádzalo z ruštiny do češtiny. To bolo to é (rýchle rozmýšľanie). Tipli sme si, či o 30 rokov si budú ľudia pamätať túto prezývku a prečo vlastne vznikla.
PS.
Na Zemi už hovoil normálne. Bez é.
PS2.
Ak si všímate v médiách rozhovory, dosť často sa tam to é vyskytuje.