Ubuntu

K čemu je druhé kolo přijímacích zkoušek?

Chápu to tak, že pokud se nedostanu ani na jednu školu napoprvé, je pak druhý termín, ale jak to chodí? :)

Odpovědi
lillik

Druhé kolo přijímacích zkoušek je hlavně pro to, že všichni studenti z přijatých, nepodají zápisový lístek. Škola má tedy ještě volná místa. Proto vyhlásí druhé kolo přijímacích zkoušek a (vetšinou) sníží kritéria pro přijetí.. Například v prvním kole stačilo 100 bodů pro přijetí a v druhém bude stačit třeba je 80 bodů. Když jsem dělal přijímačky já, vzali všechny v prvním kole a druhé se nekonalo (byl velký zájem o školu). Spolužačka šla na jinou školu a tam ji vzali až ve třetím kole přijímacích zkoušek. Od druhého kola můžeš podat přihlášek kolik chceš (do prvního jsou jen dvě).

Zdroj: https://www.sci­o.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/informace-o-prijimacich-zkouskach/har­monogram-2013-2014.asp