GangstaHelper

2 dotazy se sledováním (právo). (Vlastně 3 xD)

Dneska ve škole jsme s kamarádem řešili tyto 2 (3) věci:

1. Učitelka řekla, že by bylo dobré nasadit do třídy skrytou kameru, aby se mohli rodiče podívat, co za blbosti děláme (a to by se pak většina lidí do konce roku neposadila).
On na to, že to by nebylo legální(?)

Prohlásil jsem, že pokud by to viděli jen naši rodičové, a pokud je nám pod 18, tak na to mají právo. A tak jsme se dostali ke druhému dotazu…

2. Má právo rodič nainstalovat skrytou kameru např. do pokoje dítěte? (ano, bylo by to nechutné, ale právo, podle mě, na to má).

3. A k tomuto dotazu jsme se dostali tak, že argumentoval, že ani zaměstnavatel nesmí zaměstnance sledovat v prac. době (kamery a to co dělají na počítači pomocí příslušného software). A já zase, že ano, pokud na PC nesmí dělat nic soukromého, a pokud ano, tak s tímto rizikem. (Ale asi záleži na pozici, prac. smlouvě atd?). Jak to teda je?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpověď, Radovane.

Dívím se, že se neozval Standa. Je to škoda :).

Nejlepší odpověď
Radovan M

Otázka č.1 – Chtěl bych peníze za herecký výkon – neřikejte mi že učitelé by se na to taky nekoukli :D :D :D

Otázka č. 2 – nevím k čemu by mu to bylo, ale do 18 let ano.

Otázka č. 3 Podle mě pokud je to ve smlouvě nebo tak něco (zaměstnanec o tom musí vědět) tak muže mít kamery třeba pod stolem :D