poiuzt

Lze z nového disku smazat neužitečný software a naformátovat ho na NTFS? Který z níže uvedených disků byste doporučili?

Zdravím, vybírám disk a chtěl bych buď:
Seagate Expansion Portable – 1,5TB, černá,
nebo
Verbatim Store ‚n‘ Go – 1,75TB, černá

a můj dotaz – ten verbatim obsahuje i software, kterej je pro me neužitečnej, lze ho smazat? Já bych si ten disk chtěl naformátovat na NTFS.
2. dotaz – tady na té stránce jsem našel:
http://www.verbatim-europe.cz/cz/prod/­store-n-go-usb-3-0-portable-hard-drive-1tb-hot-pink-53073/
uživatelská příručka (uložená na pevném disku),
software Nero BackItUp Essentials (uložen na pevném disku),
software pro úsporu energie Green Button (uložen na pevném disku),
Software pro formátování (uložený na pevném disku),
Software pro mazání (uložený na pevném disku).

Ty dvě poslední – copak disky potřebujou mít na disku software pro mazání a formátování? Já mám jeden externí 3,5 a ten nic takového nemá. Budu ho moct normálně naformátovat na NTFS?

Odpovědi
kelley

Myslím že bude stačit ten přiložený crapware prostě jen smazat. Naformátované už budou – a naformátovat zgruntu samozřejmě jdou taky, ale dlouho to trvá. Se spolehlivostí jsou na tom oba podobně dobře (viz Alza) a každý gigabajt navíc je dobrý. Takže bych bral ten Verbatim.

anonym

mám Verbatim i když jen 750GB. naformátovaný na NTFS nějakým prográmkem z netu. všechny SW jsem hned na začátku smazal. původně mi měl sloužit pro nahrávání z TV, kde by byl po naformátování jinde nepoužitelnej.

poiuzt

a mám to pak naformátovat rychle nebo normálně?