Kapicka

(2+3×(10,2–0,8))x0,5

Dobry den,chtela jsem se zeptat jak se tento priklad vypocita,zkousela jsem mnoho zpusobu ,ale ani jeden nebyl spravne prosim Vas poradite mi?Predem dekuji…

Nejlepší odpověď
Alesh

(2 + 3 * (10,2 – 0,8)) * 0,5 =
(2 + 3 * 9,4) * 0,5 =
(2 + 28,2) * 0,5 =
30,2 * 0,5 =
15,1

Další odpovědi
Tonie

Ahá..

Adula.57

10,2–0,8=9,6
3×9,6=28,8+2=30,8
30,8×0,5=15,4

led

Kapičko, tu vidíte ak viac ľudí počíta, výpočet nemusí byť rovnaký.
Dôležité je zapamätať si postup
chudst:„postupujete vzdy od nejvnitrnejsi zavorky k venku“

led

(a+b(c1-c2))d=
najprv najvnútornejšiu zátvorku:
1.výpočet c1-c2=c
potom 2.zátvorku:
2.výpočet vynásobíme 1.výpočet čislom „b“
3.výpočet k 2.výpočtu propočítame čislo „a“
obsah zátvoriek vynásobiť daným číslom „d“:
4.výpočet 3.výpočet vynásobíme číslom „d“

chudst

Kapicka: Alesh to spocital dobre. Jednoduse receno: postupujete vzdy od nejvnitrnejsi zavorky k venku.

beer

Holka, holka nešťastná…Alesh ti to blbě spočítal a ty s tím souhlasíš, ani nepřepočítáš a ještě uzamčeš otázku )))

Alesh

jo, a kde je chyba?

chudst

Taky nevim, podle me je to spravne.

Alesh

To víš, že to je správně, chybu udělala kolegyně hned na prvním řádku:
10,2–0,8=9,6 (správně je 9,4) 😉

chudst

Alesh: Adula57 to ma dle meho spatne. Vase vypocty se lisi jen tim, ze ona (a beer) spatne odecetli 10,2–0,8. Neni to 9,6 , ale je to 9,4. Spravne to mate vy.

beer

Má vina, má největší vina ! )))
Jó, máte všichni pravdu, starej blbec sem ty jednoduchý věci (10,2–0,8) počítal z hlavy a samozřejmě právě zde blbě. A přitem nekolikrát )) Doprdele, měl bysem asi na sarý kolena vrátit školný a tady se zaregistrovat znova, nejspíš jako „debil“ ))

Alesh

🙂 … klekni si do kouta a drž na natažených rukách pravítko … 5 minut bude myslím stačit 🙂

www

Aleši, ještě bych ho nechal klečet s tím pravítkem na hrachu! 😁
Ale Beere, udělals mně tvým omylem velkou škodolibou radost, vidím totiž, že nejsem sám, kdo dokáže kvalitně „zaperlit“, díky a máš u mne palec! 😁

beer

😁 😁 😁

chudst

Klidek XD Stane se, ja si vcera zase spletl levou a pravou stranku na klavesnici, kdyz jsem psal odpoved, na ktere strane zmacknout „alt a shift“, aby se zmenila lokalizace klavesnice. Nereste, stane se ^^;