Avatar uživatele
annas

13. 2. 1992. Velká sláva: dorazil k nám internet. Platí, že by se mělo k internetu přistupovat se selským rozumem?

Nepřijde vám, že dnes internet lidi spíš rozděluje, než aby je spojoval?

Jen pro zajímavost – poslání jednoho e-malu stálo Kč 1000. Byl to drahý špás.

Toto výročí připomíná Jan Gruntorád, ředitel sdružení Cesnet. Dotyčný je považovaný za otce českého internetu. Ten spuštění internetu podepsal.

Šlo tehdy o několikatunový sálový komputer. Jednání trvalo dlouho, protože nás na Západě považovali za špiony, že prý počitače ze sovětského satelitu se připojit nesmějí. Úspěch se dostavil až po r. 1989.

Další podrobnosti a rozhovor Lukáše Hrona s p.Gruntorádem je možné si přečíst ve Víkendu MF Dnes.

Obrázek https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/02/05/17/30/in­ternet-1181586_960_720.jpg

--
Vkládala jsem otázku, když přestaly fungovat Odpovědi, nestačila jsem zkontrolovat. i potom se pomalu načítaly.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 14Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, quentos, vagra, johana 56, pusinka50, Drap, redy, briketka10, gagaga, Lamalam, anonym, wendyX, gecco, 1jirka22 před 2629 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to převratný vynález který byl snad prapůvodně určený pouze k vojenským účelům.Dnes boří hranice a ovlivňuje každodenně náš život.
Dovolte mi ještě jeden vtípek určený k zamyšlení:

Povídají si Google, Facebook, Wikipedie, internet a elektřina.
Google říká: „Já všechny najdu!!!“
Facebook: „Já všechny znám!!!“
Wikipedie: „Já všechno vím!!!“
Internet: „Kdyby nebylo mě, tak tu nejste!!!“
Elektřina: „Tak se všichni uklidníme…“

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez, annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já to tak nevnímám. Samozřejmě, kdo propadne bezúčelnému blouznění na FB, nebo twittru, pak to zloděj času skutečně je. Pro mně je to ale především zdroj poznání a užitečných informací. Taky si můžu dopisovat se spoustou zajímavých lidí, takže to může i spojovat, i když jenom virtuálně. Můžu tak publikovat svá literární dílka z oblasti sci-fi a čtenáři mi sdělí, co se jim na tom líbilo a co ne, dokonce mi i udělají i korektury. Můžu si přes Skype zadarmíko pokecat s dcerou v zahraničí. Můžu nakupovat zboží o kterém jsem neměl ani představy, aniž bych se zvedl z křesla. Popravdě život bez interfernetu si už nedokážu ani představit. Je na každém jak smysluplně jej využívá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Díky za připomenutí. Myslím, že včera jsem o tom viděl zajímavý pořad v televizi. Byly to pionýrské doby. Zajímavostí bylo, že spuštění se málem nepovedlo. Těsně před připojením se zjistilo, že neni propojovací kabel. U nás se tenkrát ani nevyráběl.Nakonec ho jeden ze zúčastněných vyrobil za pár hodin na koleně.
Nejenom k internetu, ale snad ke všemu by se mělo přistupovat se selským rozumem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Dík za připomínku výročí…
😉
A – jistě – bez selského rozumu při používání čehokoli doznáš úhony i s mnohastránkovým manuálem…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Selský rozum je potřeba všude, i na internetu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek