Miroslavst

12.12.1999 byl zahájen útok na město-víte o které město se jedná?

Město bylo založeno jako ruská vojenská pevnost v roce 1818 u břehů řeky Sunža Terekem Cossackem.

Nejlepší odpověď
anonym

Groznyj Město mělo v roce 2002 210 720 o­byvatel. Město bylo založeno jako ruská vojenská pevnost v roce 1818 u břehů řeky Sunža Terekem Cossackem. …

Další odpovědi
hanulka11

Příjezd do Grozného je silný zážitek. Během stokilometrové jízdy autem z Vladikavkazu přes Severní Osetii a Ingušsko jsme projeli pěti kontrolními stanovišti (tzv. blokposty), na nichž vojáci prověřují všechna vozidla a u cizinců povolení k vjezdu vydané místním ministerstvem vnitra. Většinou se ale místo zajišťování bezpečnosti starají o vybírání úplatků… Množství vojenské techniky a nápisy „Pozor, miny!“ podél silnice dávají tušit, že válka zde skončila teprve nedávno.Za vystavěnými domy ovšem jsou schovány pozůstatky války, domy polozbořené, které čekají na rekonstrukci,mnohdy v nich žijí lidé, kteří válku přežili a nemají kam jít.

Skupina asi dvaceti ruských staříků a stařenek obývá polorozbořený čtyřpatrový dům v zapadlé čtvrti Grozného, kam ještě obnova města nedošla. Ten dům zůstal stát jako jediný z celého bloku, všude kolem jsou jen zbytky zdí a hromady cihel. Před vchodem je v chodníku zarytý nevybuchlý letecký granát. Uvnitř v potemnělých bytech plných prasklin přežívají lidé jak na smetišti – žijí z toho, co najdou na ulici. „Byla to nádherná čtvrť, prožila jsem tu celý svůj život. A teď? Vůbec nechápu ty hrůzy, už ani plakat neumím,“ říká Lidija Alexandrovová. Vypadá na osmdesát, ale je jí jen něco přes šedesát. Lidé v Čečensku vypadají často o deset dvacet let starší, než ve skutečnosti jsou......

Zdroj: http://www.rus­kodnes.cz/index­.php?page=cla­nek&id=538