David100

10M/1M kolik je to megabitu za sekundu ?

Odpovědi
huxa

co má ksakru znamenat těch to M? to znám jen, jako značku pro mega=milion, ale je to naprosto k ničemu, když stojí osamostněné.

Bedy

Navrch stejný dotaz tu byl již jednou položen – od toho samého autora. Co Vám nesedí nebo proč jste založil novou otázku?
Jinak k tomu M – to B jsem si tam logicky domyslel, jinak nevím, co by tam mohlo být.
Ano M znamená Mega, tj.milión.

mosoj

1 megabyte = 8 000 000 megabitů = 8 Mbps
10 megabyte = 80 000 000 megabitů = 80 Mbps

http://www.jed­notky.cz/dato­va-kapacita/mega­byte/?hodnota=1

cochee

Kolegové popsali, kolik je to číselně, já dodávám, že takovýto zápis obvykle znamená rychlost internetu od providera a sice, že rychlost stahování je 10Mbit/s a odchozí rychlost (opačným směrem) 1Mbps (zápisy Mbit/s a Mbps jsou rovnocenné).