Michal Kole

100× opište prosím větu: Uchazeč o zaměstnání má právo:na zprostředkování zaměstnání

To ta úřednice vůbec neudělala.

"(1) Úřad práce plní úkoly v oblastech

  1. zaměstnanosti,"
  2. zajišťuje zprostředkování zaměstnání uchazečům

o zaměstnání a zájemcům o zaměstnání a poskytuje
další služby v oblasti zaměstnanosti podle tohoto
zákona,

Odpovědi
led

Michale, tohle není otázka. To je příkaz! A to sem napatří!
Doplňuji:
Oprava:
To sem nepatří!

Drap

Úřad ti zaměstnání zprostžedkuje,ale musíš si ho najít.Právo a povinnost na práci neni, to bývalo

Bedy

Jaká je tedy otázka?

pusinka50

Já bych to nechala 100× opsat těm úřednicím na Úřadech práce, až by se začaly oficielně bouřit, třeba by pak „někdo“ zasáhl proti zaměstnáni ze známosti, neboť jiné, než ze známosti, už skoro není možné v téhle republice sehnat (pakliže nejste 20-ti letá atraktivní velmi dobře „vybavená“ blondýna) a už i na uklízečky se vypisují konkurzy a žádá se po nich světový jazyk, kde to proboha jsme?

Michal Kole

Led, plný souhlas, to je takový vtípek na Drapa, který si myslím, že povinnost úřadu práce není zaměstnávat 🙂

LED proč máš přezdívku LED ?

mě jako elektrotechnika napadne LED dioda nebo LED TV (víš, že LED TV je ve skutečnosti pouze TFT, display s LED podsvícením a ne „zářivkou“)

anonym

Jako laik bych chtěl vědět český překlad „LED dioda“. Je to „světlo emitující dioda dioda“?

led

Ad Hansi,
„jako laik…“ Napísali ste to presne.
Michal sa v snahe odlíšiť skratky od seba pomýlil – neverím v zámernu chybu (tému ovláda, viď iné predchádzajúce vyjadrenia). Len chcel blondýne :) otázku viac priblížiť.

led

Michale, už som to tu vysvetľovala, stačí sa pozrieť dozadu – nemám uzavretý profil.
Trochu sa v problematike LED vyznám, preto pozor LED je rýchla a dokáže aj oslepiť.
Apropo, už môžem písať aj po slovensky? Aneb jenom psát?

Michal Kole

ale vyhledávat v profilu nelze,

lepší slovensky než anglicky 🙂

ale preferuji češtinu 🙂

Oslepit může teoreticky i žárovka, když je dost výkonná, ale halegonka už má k tomu blíže 🙂

led

Žárovka je pomalá.Halogenka je žárovka. Dívám se směle do tisíců Wattů, no stačí pár LEDek a nevidím nic.