Babe

10 potravin s GMO

Mám za úkol sehnat deset konkrétních potravin s Gmo, byl by tu někdo tak milý a pomohl by mi? :)

Nejlepší odpověď
tom004

Nemyslím si,že to je o tom být milý,ale o Tvé pohodlnosti.

Další odpovědi
Lucijej

Geneticky upravené plodiny, jako např. GM sója a GM kukuřice, mohou být obsaženy v desítkách tisíc potravinářských výrobků – od kukuřičných vloček, čokolády, sucharů, salátových dresinků, nealkoholických nápojů, pomazánek, hotových pokrmů až po margaríny, rostlinné oleje a různá dochucovadla. V Evropě, kde většina veřejnosti odmítá GM potraviny, je převážná část GM plodin využívána jako krmivo pro dobytek. To znamená, že GMO se mohou v přeneseném slova smyslu vloudit do vašeho nákupního košíku skrze výrobky pocházející ze zvířat krmených GM krmivem, jako je maso, mléčné výrobky a vejce.

Hospodářské rostliny:
kukuřice, sója, řepka olejka, čekanka, dýně, rajče, zlatá rýže