garibaldi

1.Republika 2.Republika

Ahoj, chtěl bych se zeptat při jakých událostech začala a skončila 1.republika 2. republika nevím přesně jak to říct správně
1.republika
začala: demonstrace v Praze
skončila: Mnichovská dohoda
2.republika
začala:Mnichovská dohoda
skončila:obsazení ČR německými vojsky

pouze si to chci ověřit nejsem si tím jistá předem děkuju za odpověd

Odpovědi
Hamon

Co myslíš demonstrací v Praze?
Se zbytkem bych, co si pamatuju, souhlasil
Doplňuji:
Přesněji, nešlo o ČR, ale ČSR (Slováci byli ještě bratia :) )

lady wolf

Ano.Pokud se dějepisářka nezmýlila, tak je to správně.

Emefej

Hamon – Slováci nebyli bratia, v době kdy začala německá okupace, tak si vyhlásili samostatný stát.

Hamon

Pro jistotu jsem se podíval do wiki:
Trvání druhé repubnliky: 1. října 1938–14. března 1939 (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Druh%C3%A­1_republika)

Vznik slovenského štátu: 14. března 1939 (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vznik_prv­n%C3%AD_Sloven­sk%C3%A9_repu­bliky)

Byli bratia, i když už měli zaječí úmysly :)