Vašíková

1.Nejdelší rovnoběžka se nazývá … 2.Rovník rozděluje zeměkouli na … 3.Čára spojující poly …

Prosím pomoste mi z úkolem pro neteř
Doplňuji:
4.poledník rozděluje zeměkouli na… 5.Rovník prochází … 6.Hlavní poledník prochází…7.Evropa leží na polokouli…

Nejlepší odpověď
anonym

Tak tohleto nevypadá na dotaz položený od dospělé osoby.Ta by to měla znát ze školy.Tohleto je dotaz od dítěte školou povinného a tudíž domácí úkol a to by si děti měly dělat doma samy a ne zde pokládat otázky typu domácího úkolu.

Další odpovědi
mosoj

Ano, Evropa leží na kouli !

lemur

1. rovník, 2. severní a jižní polokouli, 3. poledník
to bys ale měl všechno vědět. nebo vědět, kde to najít…

led

Najlepšia pomoc pre neter nie je vypracovať domáce úlohy, ale…
Neter nech si láskavo otvorí učebnicu zemepisu, doučí sa a chýbajúce texty potom môže hravo doplniť.
Veď, keby sa takto učila (ako vaša neter) naša známa cestovateľka -iv-, ťažko by oboplávala Zem, prebrodila vody, preliezla pohoria…to by ani nevedela, kde vlastne bola…

kajka :))

Vepište odpověď…1. rovník, 2. severní a jižní polokouli, 3. poledník